Witam Mam takie pytanie od jakiego wieku dziecka czas zacząć się martwić jego mowa, mój syn ma już

6 odpowiedzi
Mam takie pytanie od jakiego wieku dziecka czas zacząć się martwić jego mowa, mój syn ma już nie długo 2 latka i jego mowa jest na poziomie mama, tata i 2 razy udało się mu powiedzieć babcia lub baba. Czas zacząć szukać pomocy czy dać mu jeszcze czas
Dzień dobry,
między 1 a 2 rokiem życia dziecko powinno, począwszy od
nazywania rodziców, systematycznie rozwijać mowę werbalną. Pojawiają się wyrażenia w formie komunikatów; są to proste formy jednowyrazowe ( rzeczownik, czasownik) oraz formy dźwiękonaśladowcze( np. hau, mu itp.).
Jeśli dziecko nie rozwija i nie wzbogaca swojego słownika czynnego, zawsze jest jakiś tego powód. Należy niezwłocznie zgłosić się do neurologopedy ,specjalizującego się we wczesnym wspomaganiu rozwoju w celu pełnej oceny diagnostycznej.Taka konsultacja pozwoli
poznać przyczynę i w razie potrzeby specjalista dobierze odpowiednie metody i techniki, które będą stymulować rozwój mowy zgodnie z etapami rozwoju komunikacji małego dziecka.Życzę powodzenia i pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja logopedyczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry!
Dziecko w wieku 2 lat powinno według norm rozwojowych mówić więcej, niż Państwo opisujecie. Nie tyle zwróciłbym uwagę na ilość słów wypowiadanych w mowie czynnej dziecka, co na konstrukcję wypowiedzi , czy łączy rzeczownik z czasownikiem ( nawet w złej formie odmiennej).Jeżeli cokolwiek Państwa niepokoi jako rodziców w mowie dziecka, należy niezwłocznie udać się do neurologopedy, który stricte zajmuje się opóźnionym rozwojem mowy. Dobrze na taką wizytę udać się z aktualnym badaniem słuchu. Bardzo wiele dzieci jest obecnie przestymulowanych bodźcami wzrokowymi ( Mówię na takie pociechy- tabletowe dzieci). Czasem samo odstawienie tv, smartfona, tabletu , już samo w sobie przynosi dobre rezultaty. Należy jednakże wykluczyć uszkodzenia organiczne struktur mózgowych, odpowiedzialnych za mowę . Pozdrawiam serdecznie!
Panstwa dziecko mowi mniej niz wskazuja normy rozwojowe.Prosze jak najszybciej udac sie do logopedy lub neurologopedy,najlepiej z wynikami badania sluchu.Pozdrawiam.
Dzień dobry. Zalecam wizytę u specjalisty - logopedy. Pozdrawiam
Witam, Rozwój dziecka jest indywidualny, pamiętajmy, że dwulatek dopiero zaczyna poznawać świat słów. Dziecko w 3 r. ż. potrafi tworzyć neologizmy, może też mylić głoski zwarto-szczelinowe (dż, cz) i szczelinowe (sz, ż). Dziecko może nie wymawiać jeszcze głoski "r". Dziecko w 3-4 r.ż powinno mówić 400 słów (neologizmy, wyrazy dźwiękonaśladowcze, słowa). Zapraszam na darmową konsultację przez Skype. Mały człowiek przy swoich opiekunach oraz w swoim otoczeniu nie czuje się skrępowany, dlatego logopeda online doskonale poznaje malucha, diagnozuje i służy ewentualną pomocą - terapią logopedyczną.
Witam. Państwa dziecko mówi zdecydowanie mniej niż przewidują to normy rozwojowe. Zachęcam do wizyty u logopedy.
Pozdrawiam
Krystyna Zielinska