Witam Mam pytanie, otóż potrzebuje pomocy dla mojego chłopaka który jest uzależniony od hazardu..M

3 odpowiedzi
Mam pytanie, otóż potrzebuje pomocy dla mojego chłopaka który jest uzależniony od hazardu..Myślę o terapii indywidualnej dla niego z Psychologiem pod moim nadzorem.. Ale z drugiej strony się obawiam czy taka metoda może okazać się skuteczna i pomocna dla niego..
Dzień dobry, To normalne, że martwi się Pani o swojego chłopaka i szuka dla niego pomocy. Często osoby uzależnione nie zdają sobie sprawy ze swojego nałogu, który przynosi wiele szkód. Niewątpliwie w takim przypadku konieczne jest leczenie, jednak to Pani chłopak musi mieć motywację do jego podjęcia. Nie wiem co ma Pani na myśli pisząc o "terapii pod Pani nadzorem", w terapii indywidualnej w gabinecie przebywa pacjent i terapeuta. Z kolei terapia ma sens wówczas, gdy pacjent ma motywację do leczenia. W zależności od rozwoju uzależnienia warto ewentualnie rozważyć umieszczenie chorego w klinice uzależnień, gdzie zostanie udzielona mu odpowiednia pomoc. Proszę zachęcać partnera do wizyty u psychologa lub psychiatry.

Witam. Rozumiem Pani niepokój, ale z doświadczenia wiem, że kontrola, przymus i nadzór przynoszą odwrotny skutek - opór pacjenta. Przy założeniu, że chłopak dostrzega swój problem, warto skorzystać z wizyty u psychoterapeuty, który pracuje z uzależnieniami behawioralnymi. Proszę rozważyć pomoc dla siebie. Wizyta u terapeuty ukierunkuje Pani działania i wyjaśni wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam.
Proszę pamiętać, że jeśli chłopak nie ma motywacji, chęci do zmiany to na siłę nic Pani nie jest w stanie zrobić. To do czego zachęcam, to zadbanie o siebie i skorzystanie ze wsparcia psychoterapeuty w miejscu zamieszkania lub online umożliwi to rozwianie Pani wątpliwości. Pozdrawiam