Witam, mam problemy ze zdrowiem, ciągle choruję i ciężko mi z tym psychicznie, nie mam siły sobie z

4 odpowiedzi
Witam, mam problemy ze zdrowiem, ciągle choruję i ciężko mi z tym psychicznie, nie mam siły sobie z tym radzić. Potrzebuję chyba pomocy terapeuty.
Dzień dobry,
choroba to trudny stan, który może poważnie zachwiać wiarą w siebie i nadzieją na przyszłość nawet u bardzo silnych osób. Dlatego to normalne, że ludzie szukają wówczas pomocy i wsparcia nie tylko u lekarzy czy bliskich ale także psychoterapeuty. Nie wiem jaką dokładnie chorobę ma Pan/Pani na myśli, ale są także specjaliści przygotowani do pracy z osobami w trakcie doświadczania choroby jak np. coach zdrowia - nowa specjalizacja w Polsce czy psychoonkolog. Z tego co Pan/Pani pisze rozumiem, że czuje Pan/Pani gotowość, aby skorzystać z pomocy specjalisty. Zachęcam do poszukania kogoś kto da wsparcie i pomoże odnaleźć się w tej trudnej sytuacji. Pozdrawiam serdecznie, Joanna Gieldarska

Witam. Nie pisze Pani na co Pani choruje, ale na pewno napięcie i stres, o którym Pani pisze przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia poprzez obniżenie funkcjonowania układu immunologicznego. Dlatego myśl, aby skorzystać z pomocy psychoterapeuty jest jak najbardziej dobrym kierunkiem. Zapraszam do kontaktu, jeśli nie jest Pani z Warszawy, jest możliwość kontaktu przez Skype. Pozdrawiam serdecznie. Anna Bernatowska
Dzień dobry. To dobrze, by szukać pomocy w sytuacji, w której trudno poradzić nam sobie samodzielnie. Zachęcam, by umówić się na wstępną wizytę do psychoterapeuty, podczas której będzie możliwość dokładnego omówienia problemu i ustalenia, co byłoby najbardziej potrzebne dla poprawy samopoczucia. Pozdrawiam.
Dzień dobry. Myślę, że warto również zadbać o siebie w kwestii psychicznej, dlatego polecam udać się na konsultację do psychoterapeuty. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk