Witam. Mam problem który zaistniał po powrocie z Partnerką która zaszła w ciąże ze mną. Jej ojciec t

3 odpowiedzi
Witam. Mam problem który zaistniał po powrocie z Partnerką która zaszła w ciąże ze mną. Jej ojciec to totalny gbur z dawnego wojska Polskiego. Zero tolerancji i litości. Jak wyprostować nie które wiązki komunikacji. Ja wiem że święty nie byłem. I wiele moich zachowań tez do tego się. Przyłożyło
Częstym problemem w sporach rodzinnych jest wzajemnie niezrozumienie. Każdy z Państwa dorastał w innym środowisku, ma wykształcone inne systemy reagowania na sytuacje stresowe i przede wszystkim inne wartości. W tej sytuacji najważniejsze jest dobre samopoczucie Pana partnerki, aby nie przechodziła ciąży w stresowej atmosferze. Dla jej ojca dobro jego córki i wnuka/wnuczki jest za pewne tak samo ważne jak dla Pana. Myślę, że mając na uwadze ten wspólny punkt można przejść do rozmów pomiędzy Państwem. Warto też poruszyć temat wspólnych oczekiwań, wyjaśnić sytuacje z przeszłości.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Rozmowa i jasna komunikacja: Zacznij od otwartej rozmowy. Przedstaw swoje odczucia, ale też bądź otwarty na to, co ma do powiedzenia druga strona. Ważne jest, aby unikać oskarżeń i krytyki, zamiast tego skoncentruj się na swoich uczuciach i doświadczeniach.

Empatia i zrozumienie: Starać się zrozumieć jego punkt widzenia. To nie znaczy, że musisz się z nim zgadzać, ale staraj się zrozumieć, skąd on przychodzi. Może to pomóc ci lepiej zrozumieć, dlaczego reaguje w taki sposób, jak reaguje.

Wsparcie partnerki: Twój partner może odegrać kluczową rolę w tej sytuacji. W końcu jest to jej ojciec, więc ma prawdopodobnie większe doświadczenie w komunikacji z nim. Możecie razem omówić, jakie kroki można podjąć, aby poprawić relacje.

Profesjonalna pomoc: Jeśli rozmowy i starania o zrozumienie nie przynoszą pożądanych rezultatów, może warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy profesjonalnego mediatora lub terapeuty. Tacy specjaliści mogą pomóc w lepszym zrozumieniu dynamiki relacji i zaproponować skuteczne strategie radzenia sobie z konfliktami.

Cierpliwość i czas: Zmiana zachowań i poprawa relacji to proces, który wymaga czasu. Nie zniechęcaj się, jeśli początkowo nie widzisz dużych zmian. Ważne jest, aby być cierpliwym i konsekwentnym w swoich staraniach.
Sugeruję wizytę: Wstępna krótka konsultacja psychologiczna za darmo
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie. Rozumiem, że przeżywasz trudności związane z partnerką, jej ojcem i wyzwaniem bycia ojcem w trakcie trudnej sytuacji. Może pomocne dla Ciebie będzie rozważenie takich kroków:
1)Otwarta rozmowa: Rozmawiajcie o swoich uczuciach, obawach i oczekiwaniach wobec siebie i sytuacji. Otwartość może pomóc w zrozumieniu nawzajem.
2)Akceptacja i przebaczenie: Akceptujcie, że obaj byliście zaangażowani w powstanie pewnych trudności. Przebaczenie sobie nawzajem może pomóc w ruszeniu do przodu.
3)Określenie wspólnych celów: Wypracujcie wspólne cele i wartości, które chcielibyście realizować jako rodzice i jako para.
4)Współpraca: Wspierajcie się nawzajem w rodzicielstwie. Wspólnie rozważajcie, jak sobie nawzajem pomóc w trudnych chwilach.
5)Utrzymywanie zdrowych granic: Ustalcie zdrowe granice wobec trudnych relacji, tak aby nie wpływały one negatywnie na Waszą relację.
6)Terapia lub wsparcie: Jeśli trudności są głębokie, rozważcie terapię par lub indywidualną, która pomoże Wam pracować nad problemami.
7)Cierpliwość: Poprawa relacji wymaga czasu i cierpliwości. Nie oczekujcie natychmiastowych rezultatów.
Pamiętajcie, że budowanie zdrowej relacji to proces, który wymaga zaangażowania i pracy obu stron. Ważne jest, abyście pracowali razem, by stworzyć harmonijną i wspierającą się relację. Wszystkiego dobrego!