Witam. Mam problem, gdy rozmawiam z ludźmi i patrzę na nich muruje mnie nie wiem co powiedzieć i zac

3 odpowiedzi
Mam problem, gdy rozmawiam z ludźmi i patrzę na nich muruje mnie nie wiem co powiedzieć i zaczynam się jąkać z tego stresu zaczynam czegoś szukać co mam pod ręką lub się rozglądać do tego zalewają mnie gorące poty. Lecz gdy nie patrzę na tą osobę coś robię w telefonie lub po prostu jestem czymś zajęta i w trakcie tej czynności rozmawiam to wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nie jąkam się mówi płynnie. I czasami jak z kims rozmawiam patrze na niego to napinaja mi sie miesnie twarzy.Co to może być? Jak sobie z tym poradzić?
Witam serdecznie. Myślę, że problem o którym Pani pisze wynika z trudności w podtrzymywaniu relacji i niepokoju, który Pani odczuwa podczas kontaktów społecznych. Być może pojawiający się u Pani stres ujawnia się na skutek obawy przed oceną, czy odrzuceniem otoczenia. Objawy, o których Pani pisze świadczą o przeżywanym napięciu. Zachęcam Panią do umówienia się do psychologa i pracy nad poprawą umiejętności społecznych. Warto przyjrzeć się, jak radzi sobie Pani z przeżywanymi emocjami oraz doskonalić umiejętność nawiązywania kontaktów społecznych. W razie potrzeby zapraszam do umówienia konsultacji- również on-line.
Pozdrawiam serdecznie,
Elżbieta Kuna

Witam,
kontakt wzrokowy jest szczególną, niewerbalną formą komunikowania się miedzy ludźmi, trudnosci w tym obszarze sugerują problemy w relacjach społecznych I emocjonalne, ktore przekładają sie na kominikację werbalną min. plynnosc wypowiedzi.
Proponowałabym Pani kilka spotkan terapeutycznych celem pogłebienia wiedzy o sobie, sposobie przeżywania emocji oraz wypracowania metod ich wyrażania.
Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna Studzińska
To, co opisujesz, może być objawem lęku społecznego. Lęk społeczny to zaburzenie, które może prowadzić do silnego dyskomfortu w sytuacjach społecznych, takich jak rozmowy z ludźmi. Warto skonsultować się z psychologiem lub terapeutą, aby zrozumieć głębsze przyczyny i pracować nad strategiami radzenia sobie z tym lękiem.

Dodatkowo, próbuj ćwiczyć techniki relaksacyjne, takie jak głębokie oddychanie, aby zmniejszyć napięcie. Stopniowe narażanie się na sytuacje społeczne, zaczynając od tych mniej stresujących, może również pomóc w stopniowym przystosowywaniu się. Profesjonalne wsparcie pozwoli Ci zidentyfikować konkretne strategie dostosowane do Twoich potrzeb.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.