Witam. Mam na imię Agata i mam 14 lat. Jestem lesbijką i boję się o tym powiedzieć rodzicom. Boję si
3
odpowiedzi
Witam. Mam na imię Agata i mam 14 lat. Jestem lesbijką i boję się o tym powiedzieć rodzicom. Boję się, że po tym nie będą mnie chcieli znać.
Jak mam to zrobić? Dziękuję.
Jak mam to zrobić? Dziękuję.
Sugeruję poszukać pomocy psychologa czy też seksuologa najlepiej z doświadczeniem w pracy z osobami LGBT. W razie czego w Krakowie miałem kontakt z taką osobą i może mógłbym pomóc skontaktować.
Również pomocne może być poszukanie w internecie różnych organizacji pozarządowych działających na rzecz osób LBGT i poszukanie poradnictwa.
Ewentualnie centra interwencji kryzysowych jeśli są dostępne w Pani okolicy mogą okazać się pomocne. Krakowskie jest np. bardzo dobre - nie mogę się wypowiadać o innych miastach, ale zakładam że też.
Pozdrawiam i powodzenia :)
Również pomocne może być poszukanie w internecie różnych organizacji pozarządowych działających na rzecz osób LBGT i poszukanie poradnictwa.
Ewentualnie centra interwencji kryzysowych jeśli są dostępne w Pani okolicy mogą okazać się pomocne. Krakowskie jest np. bardzo dobre - nie mogę się wypowiadać o innych miastach, ale zakładam że też.
Pozdrawiam i powodzenia :)
Cześć, zaproponowałabym poczytanie poradników na ten temat i poszukanie wsparcia u psychologa szkolnego, możliwe że dzięki temu otrzymasz pewność siebie i konkretny sposób. Pozdrawiam serdecznie u życzę dużo siły!
Dzień dobry, Bardzo Ci dziękuję, że się tym podzieliłaś - to ważne. To, co czujesz, jest zupełnie normalne. Wiele osób boi się reakcji bliskich, gdy mówią o swojej orientacji.
Nie musisz się spieszyć. Powiesz o tym wtedy, gdy poczujesz się bezpiecznie i gotowa. To Twoje tempo. Czasem pomaga, gdy najpierw powiesz komuś zaufanemu — przyjacielowi, nauczycielowi, psychologowi szkolnemu - i z kimś omówisz, jak to zrobić. Być może to okazałoby się pomocne?
Wiem również, że organizacje takie jak: KPH - Kampania Przeciw Homofobii, Stowarzyszenie Lambada przygotowują często ciekawe treści na około tego tematu oraz darmowe konsultacje psychologiczne. Istnieją na powszechnych social mediach.
A najważniejsze: bycie osobą homoseksualną jest normalne! Masz prawo do tego żeby być sobą, czuć się z tym dobrze i by być akceptowaną dokładnie taką, jaka jesteś.
Trzymam kciuki i pozdrawiam!
Karolina Etmańska
Nie musisz się spieszyć. Powiesz o tym wtedy, gdy poczujesz się bezpiecznie i gotowa. To Twoje tempo. Czasem pomaga, gdy najpierw powiesz komuś zaufanemu — przyjacielowi, nauczycielowi, psychologowi szkolnemu - i z kimś omówisz, jak to zrobić. Być może to okazałoby się pomocne?
Wiem również, że organizacje takie jak: KPH - Kampania Przeciw Homofobii, Stowarzyszenie Lambada przygotowują często ciekawe treści na około tego tematu oraz darmowe konsultacje psychologiczne. Istnieją na powszechnych social mediach.
A najważniejsze: bycie osobą homoseksualną jest normalne! Masz prawo do tego żeby być sobą, czuć się z tym dobrze i by być akceptowaną dokładnie taką, jaka jesteś.
Trzymam kciuki i pozdrawiam!
Karolina Etmańska
Podobne pytania
- Witam robiłam wczoraj badania na przeciwciała ATPO i ATG ATPO <1,0 ATG <<1,0 To są moje wyniki, i nie potrafię je odczytać. Czy ktoś z państwa mógł by mi napisać czy są one prawidłowe?
- Dzień dobry, mam dosyć złożony problem z utrzymaniem erekcji podczas stosunku seksualnego. Penis bez problemu staje i jest sztywny natomiast mam problem z utrzymanie wzwodu. Problem pojawił się kilka miesięcy temu i występuje za każdym razem. Mam 27 lat, jestem wysportowany, nie palę papierosów,…
- czy tzw. "Osobowość typu D" nadal istnieje czy tylko jako konstrukt teoretyczny?
- Kłamstwa, proszę o radę, czekam na wizytę u psychologa,ale chcę pomocy teraz. Ja często okłamuję mojego chłopaka (często to są dosyć błahe sprawy ale to bardzo ważne, żeby to naprawić) Kłamie, ale z czego co pamiętam już po fakcie, nie miałam w myśli, że chcę to zrobić, więc podejrzewam,że…
- Dzień dobry, proszę o interpretację wyników. Mam niedoczynność tarczycy (jestem pod stałą kontrolą endokrynologa ;eutyrox 100), jednak wizyta dopiero za 3 miesiące. W związku z wahaniami cukru w przeciągu kilku miesięcy (5.7 , 5.9. 5.6)Wykonałam badania na krzywą cukrową i insulinową. Kobieta…
- Dwa razy po odstawieniu leków psychotropowych (neuroleptyków) pojawiły się u mnie ciągi alkoholowe, które trwały 2-3 miesiące, po czym się skończyły. Co może być tego przyczyną?
- Dzień dobry, od lutego zmagam się z częstym bólem gardła, a raczej migdałów. Nigdy nie mam gorączki, białego nalotu jedynie afty po jednej i drugiej stronie w pobliżu migdałów. OB w porządku. Gardło jest delikatnie zaczerwienione, podczas ostatniej wizyty lekarz rodziny stwierdził anginę i przepisał…
- Proszę o interpretację wyników: Tsh 0,308 norma (0,300 -3,600) FT3 4,88 norma (3,39-6,47), FT4 23,80(norma 10,29-21,88), mam 56 lat , biorę euthyrox N 125, kwas moczowy 383,31 norma (130,00-340,00)
- Dzień dobry. Jaką kupić pastę do zębów dla niemowlaka, z fluorem czy może bez fluoru? Która będzie lepsza?
- Witam, od kilku dni bardzo spuchło mi lewe oko, jest czerwone, piecze oraz ropieje, nie pomagają okłady ani krople typu Visine... wiec prawdopodobnie potrzebny antybiotyk. Przebywam obecnie za granica w kraju UE, lecz jeśli zostanie przepisana mi e-recepta będę mogła ja również w Niemczech wykupić?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.