Mam męża i syna 10 lat.Nie umiem wogole z nimi rozmawiać...Mąż nie jest moim wsparciem...Leżałam w szpitalu 2 miesiące wykryto silną nerwicę lekowo-depresyjna mieszana.Wyszlam i chce mi się płakać,nie umie żyć...Sama siedzę w domu,nigdzie nie wychodzę, mąż pracuje-mało rozmawiamy.Nie mam siły do obowiązków domowych...Nie dbam o siebie i o syna jak kiedyś...Unikam ludzi i rozmowy z nimi.Co jest że mną nie tak?Syn się nie słucha,krzyczy, ciężko ma usiąść do lekcji.Nie umiem dalej żyć...nikt mnie nie rozumnie....
mgr Paulina Stachura-Drost
mgr Paulina Stachura-Drost
Psycholog, Psychoterapeuta, Biegły sądowy
Poznań
Dzień dobry,
Z treści wpisu wynika, że jest teraz w bardzo trudnym okresie swojego życia, z bardzo dużym poczuciem osamotnienia. Dobrze, że zdecydowała się Pani wyjść, chociażby opisując to co się dzieje. Depresja jest stanem, w którym obok mniejszej ilości siły, spadku nastroju, pojawia się drażliwość i tendencja do obwiniania siebie, ale proszę pamiętać, że jest to pewien stan umysłu i ciała, który mija. Obok tego, żeby Pani od siebie nie wymagała za dużo i starała się być łagodna dla siebie (bo w depresji o mobilizację do działania jest ciężko i nie ma co się porównywać do osób, których to zaburzenie nie dotyka), jest bardzo ważne, żeby umówiła się Pani równolegle do psychiatry i do psychoterapeuty - pierwszy specjalista pomoże Pani ustawić leczenie tak, żeby wyrównać stan emocjonalny, natomiast terapeuta pomoże w lepszym zrozumieniu i odnalezieniu się w sytuacji życiowej. Depresja często odbija niczym lustro problemy, które były mniej widoczne wcześniej. Dodatkowo praca nad sobą w psychoterapii prowadzi do lepszego radzenia sobie z trudnościami, tym samym pomaga zapobiegać nawrotom depresji w przyszłości. Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam ciepło.

 Emilia Szymanowicz
Emilia Szymanowicz
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Dzień dobry,
to, że czuje Pani, że z Panią jest coś nie tak jest efektem choroby. Niestety pobyt w szpitalu okazał się niewystarczający aby wyleczyć zaburzenia lękowo-depresyjne. Należy przygotować się na dłuższe leczenie i dać sobie prawo do złego samopoczucia. W depresji ludzie nie mają siły na wykonywanie obowiązków domowych, dbanie o siebie, spotkania z innymi osobami. Czasami trudność sprawia nawet wyjście z domu po zakupy. Są to objawy, które ustępują stopniowo w trakcie leczenia. Zanim jednak odzyska Pani dobre samopoczucie będą dni lepsze i gorsze i trzeba to zaakceptować. Aby mogła Pani wrócić do zdrowia potrzebna jest pomoc lekarza psychiatry i psychoterapeuty. Przyjmowanie leków i psychoterapia powinny być prowadzone równolegle. Czasami leki przyjmuje się jeszcze po zakończeniu psychoterapii. Nie ma Pani powodów aby obwiniać siebie o objawy, każda choroba ma jakieś objawy, ta właśnie takie jak Pani opisała. Bliscy często nie wiedzą jak pomóc więc wycofują się z kontaktu. To przykre ale człowiek, który nie doświadczył podobnych objawów ma trudności żeby zrozumieć Pani stan. Kiedy podejmie Pani terapię można będzie poprosić terapeutę o spotkanie, na które przyjdzie Pani z mężem. Rozmowa ze specjalistą może pomóc mężowi w zrozumieniu z czym Pani zmaga się. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia. Emilia Szymanowicz

mgr Łucja Fitchman
mgr Łucja Fitchman
Terapeuta, Psychoterapeuta
Wrocław
Rozumiem, że chciałaby się Pani nauczyć żyć w inny sposób. W tym pomocna by była psychoterapia (zapraszam online do mnie). Syn powoli zaczyna wchodzić w trudny wiek nastolatków, będzie "wyzwaniem", dlatego warto więcej zaopiekować się sobą: terapia, spacery w parku, może przygarnąć kotka lub psa, bo to są wierni cudowni przyjaciele. Serdecznie pozdrawiam!

Specjaliści w zakresie leczenia: zaburzenia emocjonalne

Joanna Wrześniowska

Joanna Wrześniowska

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

Warszawa

Karolina Fotyga-Lipińska

Karolina Fotyga-Lipińska

Psychoterapeuta, Terapeuta

Warszawa

Agnieszka Złotowska

Agnieszka Złotowska

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

Gdańsk

Magdalena Konstantynowicz-Lewandowska

Magdalena Konstantynowicz-Lewandowska

Psycholog, Terapeuta

Bydgoszcz

Emilia Górczyk

Emilia Górczyk

Psycholog

Ciechanów

Anna Bobola

Anna Bobola

Psychoterapeuta, Terapeuta

Kraków

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 14 pytań dotyczących usługi: zaburzenia emocjonalne

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.