Witam.Mam męża i syna 10 lat.Nie umiem wogole z nimi rozmawiać...Mąż nie jest moim wsparciem...Leżał

2 odpowiedzi
Mam męża i syna 10 lat.Nie umiem wogole z nimi rozmawiać...Mąż nie jest moim wsparciem...Leżałam w szpitalu 2 miesiące wykryto silną nerwicę lekowo-depresyjna mieszana.Wyszlam i chce mi się płakać,nie umie żyć...Sama siedzę w domu,nigdzie nie wychodzę, mąż pracuje-mało rozmawiamy.Nie mam siły do obowiązków domowych...Nie dbam o siebie i o syna jak kiedyś...Unikam ludzi i rozmowy z nimi.Co jest że mną nie tak?Syn się nie słucha,krzyczy, ciężko ma usiąść do lekcji.Nie umiem dalej żyć...nikt mnie nie rozumnie....
Dzień dobry,
to, że czuje Pani, że z Panią jest coś nie tak jest efektem choroby. Niestety pobyt w szpitalu okazał się niewystarczający aby wyleczyć zaburzenia lękowo-depresyjne. Należy przygotować się na dłuższe leczenie i dać sobie prawo do złego samopoczucia. W depresji ludzie nie mają siły na wykonywanie obowiązków domowych, dbanie o siebie, spotkania z innymi osobami. Czasami trudność sprawia nawet wyjście z domu po zakupy. Są to objawy, które ustępują stopniowo w trakcie leczenia. Zanim jednak odzyska Pani dobre samopoczucie będą dni lepsze i gorsze i trzeba to zaakceptować. Aby mogła Pani wrócić do zdrowia potrzebna jest pomoc lekarza psychiatry i psychoterapeuty. Przyjmowanie leków i psychoterapia powinny być prowadzone równolegle. Czasami leki przyjmuje się jeszcze po zakończeniu psychoterapii. Nie ma Pani powodów aby obwiniać siebie o objawy, każda choroba ma jakieś objawy, ta właśnie takie jak Pani opisała. Bliscy często nie wiedzą jak pomóc więc wycofują się z kontaktu. To przykre ale człowiek, który nie doświadczył podobnych objawów ma trudności żeby zrozumieć Pani stan. Kiedy podejmie Pani terapię można będzie poprosić terapeutę o spotkanie, na które przyjdzie Pani z mężem. Rozmowa ze specjalistą może pomóc mężowi w zrozumieniu z czym Pani zmaga się. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia. Emilia Szymanowicz

Rozumiem, że chciałaby się Pani nauczyć żyć w inny sposób. W tym pomocna by była psychoterapia (zapraszam online do mnie). Syn powoli zaczyna wchodzić w trudny wiek nastolatków, będzie "wyzwaniem", dlatego warto więcej zaopiekować się sobą: terapia, spacery w parku, może przygarnąć kotka lub psa, bo to są wierni cudowni przyjaciele. Serdecznie pozdrawiam!