Witam. Mam 27 lat... Hm chciałam zapytać czy mozna przytyć po odstawieniu kawy ?.. piłam po 2 kawy d

6 odpowiedzi
Mam 27 lat... Hm chciałam zapytać czy mozna przytyć po odstawieniu kawy ?.. piłam po 2 kawy dziennie czasami 3 i niedawno zmniejszylam ilosc kofeiny do jednej na dzien Ale przytylam choć wcale nie jem więcej. I teraz nie wiem czy zacząć znowu pić więcej kawy czy nadal będę tyc proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję
Witam, raczej jest to niemożliwe. Myślę że przyczyna zwiększenia się masy ciała może być całkowicie inna. Robiła Pani może jakieś badania krwi ?

Dzień dobry,
picie kawy daje poczucie sytości. Proponuję dokładnie spisać ilości produktów spożywanych w ciągu dnia i policzyć ich wartość energetyczną. Być może jest ona większa od Pani zapotrzebowania. Pozdrawiam :)
Jest to raczej niemożliwe. Kofeina faktycznie powoduje efekt termogeniczny jednak jest on zależny od dawki, która w naszych kawach jest zazwyczaj zbyt niska aby wywoływać bezpośrednie, widoczne spadki lub wzrosty masy ciała wraz z jej włączeniem lub wyłączeniem z diety. Czy aby zamiast dodatkowych kaw nie pojawiły się inne napoje np.słodzone cukrem lub soki? Należy monitorować energetyczność diety. Wzrost masy ciała wynika ze zbyt dużego pobierania energii w stosunku do jej wydatkowania. Warto również wykonać badania w celu wykluczenia przyczyn medycznych (choroby tarczycy, PCOS i inne).
Pozdrawiam
Dzień dobry

Samo ograniczenie kawy nie powinno mieć bezpośredniego wpływu na problemy z masą ciała. Jednak czy zredukowanie ilości kawy wpłynęło na częstotliwość wypróżnień? Np czy przy większej jej ilości toaleta nie była bardziej regularna? Czy w zamian za kawę nie pojawiły się jakieś inne płyny/produkty w jadłospisie?

Oczywiście ogromnie zachęcam również do przenalizowania dobowego jadłospisu (przynajmniej 3 dni). Gdy spiszemy i zobaczymy coś w zestawieniu, bardziej klarowane stają się prawdopodobne przyczyny niezrozumiałych reakcji organizmu.

Pozdrawiam serdecznie
Witam serdecznie. Pytanie czym Pani zastąpiła te kawy, których już Pani nie pija. Być może tu jest przyczyna. Zachęcam do kontaktu bezpośredniego, wtedy wspólnie znajdziemy przyczynę.
Pozdrawiam
Hanna Walczak
Radziłabym wykonać badania i udać się do lekarza bądź dietetyka.
Pozdrawiam ;)