Witam mam 25 lat moj problem polega na tym ze jestem kawalerem i nic nie zapowiada zeby sie zmienilo

2 odpowiedzi
Mam 25 lat moj problem polega na tym ze jestem kawalerem i nic nie zapowiada zeby sie zmienilo no i wiadomo masturbacja i napiecie seksualne po prostu ograniczylem masturbacje potrafie 2 tyg wytrzymac bez tego natomiast pozniej pojawia sie albo polucja po ktorej juz nie wytrzymuje i sie masturbuje i z pare dni pod rzad sie masturbuje albo nawet niewielkie nacisniecie na penisa jak chce sie polozyc wywoluje orgazm jak sobie radzic z takim napieciem.
Szanowny Panie,
warto wiedzieć, że z naukowego punktu widzenia zaspokajanie potrzeb seksualnych (w tym także poprzez masturbację) jest czymś naturalnym, o ile nie wykracza poza normy (tzn. m.in. nie zaburza codziennego funkcjonowania w taki sposób, że osoba np.: zrywa więzi ze znajomymi lub zaniedbuje higienę, jedzenie, sen w celu poświęcenia tego czasu właśnie na masturbację). Jak rozumiem ta kwestia nie dotyczy Pana.
Polucje są oznaką zdrowia seksualnego, a tym samym fizycznego. Pojawiają się w okresie dojrzewania i towarzyszą mężczyźnie do końca życia. Oczywiście w sposób naturalny ich częstotliwość i intensywność może się zmieniać, co jest związane m.in. z kwestią posiadania stałej partnerki/partnera seksualnego. Warto jednak wiedzieć, że występują również u regularnie współżyjących mężczyzn. To część Pana fizjologii.
Ma Pan 25 lat i – jak rozumiem – nie ma na razie możliwości realizacji potrzeb seksualnych z drugą osobą. To okres u mężczyzn zwiększonych potrzeb seksualnych i potrzeby ich realizacji. Masturbacja jest jedną z akceptowanych form aktywności seksualnej. Pytanie jakie warto postawić, co leży u podstaw tego, by ją ograniczać, powodując wzrost napięcia i w konsekwencji wzmożenie potrzeby? Czy za stosunkiem i podejmowanymi działaniami w celu ograniczenia czynności autoerotycznych kryją się jakieś przekonania? Być może warto skorzystać z konsultacji psychologiczno-seksuologicznej, by zrozumieć swoją postawę wobec tej kwestii.
Z uszanowaniem,
Dr n. hum. Monika Gmurek

Witam
Czytając zadane pytanie nasuwa mi się kilka pytań dotyczących Pana stanu kawalerskiego oraz dlaczego ogranicza Pan masturbacje. Czy w Pana pytaniu „jak sobie radzić z takim napięciem” nie tkwi inny problem dotyczący Pana umiejętności wchodzenia w relacje intymne oraz trudności w sferze seksualnej. Dlatego moją propozycją jest udanie się do psychologa – seksuologa, który pomoże Panu określić problem i poszuka możliwego rozwiązania. Życzę powodzenia i pozdrawiam