Witam. Mam 23 lata i ogromny problem z trądzikiem. Byłam u wielu dermatologow i stosowałam wiele ant

3 odpowiedzi
Witam. Mam 23 lata i ogromny problem z trądzikiem. Byłam u wielu dermatologow i stosowałam wiele antybiotykow i maści jednak nigdy nic nie działało i problem od wielu lat jest. Słyszałam, że zdrowe jelita to piękna cera dlatego zrobiłam badania w kierunku pasożytów. W kale zostalky wykryte jaja glisty ludzkiej.
Moje pytanie to czy od razu po zastosowaniu odpowiedniego leku glista zostanie wydalona wraz z kałem i organizm będzie,, czysty"?
Czy trzeba wdrożyć dłuższe leczenie na ten czas i odpowiednią dietę?
Czy faktycznie trądzik może być od pasożyta i po oczyszczeniu organizmu jest w końcu szansa na piękną cerę?
Dzień dobry, samo pozbycie się pasożytów z organizmu nie jest gwarancją poprawienia jakości skóry, choć z pewnością może być jej istotnym elementem. Na poprawę stanu skóry może wpływać wiele czynników, takich jak nieprzetworzona dieta, preferowanie produktów z niskim indeksem glikemicznym, dobrej jakości tłuszcze, czy włączenie produktów bogatych w antyoksydanty oraz unikanie produktów prozapalnych, w tym m.in. nadmiernej ilości cukru.

Dzień dobry, niestety samo pozbycie się glisty prawdopodobnie nie zapewni poprawy stanu cery. Rzeczywiście trądzik może być związany ze stanem jelit, a dokładniej z dysbiozą, czyli zaburzonym składem mikroflory, jednak tutaj należałoby poszerzyć diagnostykę o odpowiednie badania. Na stan skóry w dużym stopniu wpływa dieta, więc korzystne może być przyjrzenie się dotychczasowemu sposobowi żywienia i zastosowanie ewentualnych zmian, w czym może pomóc dietetyk. Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Proboszcz
Dzień dobry, wynik badania na pewno należy skonsultować z lekarzem i wprowadzić odpowiednie leczenie. Niemniej stan skóry w dużej mierze zależy od diety i wrażliwości, np. na wyrzuty insuliny albo produkty bogate w histaminę. Warto skonsultować swoją dietę i nawyki żywieniowe z dietetykiem, z doświadczenia wiem, że samodzielna analiza jest trudna. Zapraszam do kontaktu i pozdrawiam i serdecznie!