Witam, mam 16 lat i następujący problem. Otóż kiedy moi rodzice są w domu, nie odczuwam żadnej chęci

2 odpowiedzi
Witam, mam 16 lat i następujący problem. Otóż kiedy moi rodzice są w domu, nie odczuwam żadnej chęci do nauki, wykonywania obowiązków domowych ani nawet chęci do wychodzenia z domu np. na spacer. Sytuacja zmienia się o 180° kiedy rodzice wyjadą gdzieś chociażby na jeden dzień. Podczas ich nieobecności odczuwam potrzebę samorozwoju, prowadzenia zdrowego trybu życia, wykonywania obowiązków domowych itp.
Więc moim pytaniem jest:
-Dlaczego sytuacja powyżej ma w ogóle miejsce?
-Jak utrzymać te wszelkie motywacje kiedy rodzice są w domy?
Rodzice mają tego nie widzieć? Dlaczego?

Dzień dobry, jak czujesz - może jest to zachowanie w kategoriach buntu młodzieńczego? Przychodzi ten wiek, gdy czujemy potrzebę emancypacji, przesunięcia lekko granic w większym indywidualizmie. Natomiast nie jest dobrze, jeśli tego rodzaju zachowanie, brak działania na przekór obniża Twoje samopoczucie. Jeśli rzeczywiście dostrzegasz problem i nie potrafisz sobie z nim poradzić, warto porozmawiać z psychologiem. Ja jestem hipnoterapeutką, pomagam w szybkim pozbyciu się wewnętrznych blokad, wewnętrznej walki, moi klienci nie mają "słabej silnej woli", ale poprostu odzyskują kontrolę nad swoim życiem. Natomiast i zwykły psycholog, czy psychoterapeuta mógłby pomóc w zmianie niekorzystnych nawyków. Pozdrawiam i powodzenia,