Korzystam z usług dietetyka, to moje pierwsze spotkanie i byłam na pierwszej wizycie, z wywi

2 odpowiedzi
Korzystam z usług dietetyka, to moje pierwsze spotkanie i byłam na pierwszej wizycie, z wywiadem itd., zakupiłam 7-dniowy plan dietetyczny, otrzymałam go, ale... nie otrzymałam żadnej informacji dotyczącej samej diety. Na czym w ogóle polegają moje zmiany? Dlaczego mam w ten a nie inny sposób się odżywiać? W zasadzie ze strony dietetyka dostałam tylko informację pić 1,5 litra wody, 10 tys kroków dziennie i 3x w tygodniu trening + jadłospis i w zasadzie nic więcej. Czy powinnam dopytać dietetyka o szczegóły? Nie czuję się usatysfakcjonowana taką usługą. Wydaje mi się, że dieta powinna przede wszystkim bazować na zmianie stylu życia, a jak mam wprowadzić zmiany, kiedy nie wiem, na czym one polegają?
Dzień dobry, wszelkie materiały i pomoce przekazywane przez dietetyka powinny być szczegółowo wyjaśnione i wytłumaczone, szczególnie jeśli Pani głównym celem jest zmiana stylu życia. Myślę, że warto dopytać dietetyka o szczegóły współpracy oraz interwencji, które zdecydował się zastosować. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień dobry, jeśli ma Pani jakikolwiek niedosyt informacji, nie rozumie Pani na czym ma polegać zmiana diety i jakie są założenia jadłospisu, to jak najbardziej warto konsultować się z dietetykiem, z którego usług Pani korzysta. Skuteczna współpraca dietetyczna rzadko opiera się na jednym spotkaniu - to raczej droga co najmniej kilku spotkań, z uwzględnieniem edukacji żywieniowej i stopniowej zmiany stylu życia. Najlepiej wspólnie z dietetykiem ustalić długoterminowy plan współpracy prowadzący do realizacji Pani celów. Powodzenia!