Witam, Koncem zeszlego roku mialam wypadek samochodowy i doznalam tak zwanego smagniecia biczem. Od

4 odpowiedzi
Witam,
Koncem zeszlego roku mialam wypadek samochodowy i doznalam tak zwanego smagniecia biczem. Od ponad pół roku zmagam sie z duzym bolem plecow, budze sie rano zmeczona i bez energii. Rehabilitacja nie daje duzych rezultatow. Prosze o pomoc gdyz bardzo utrudnia mi to zycie.
Witam
Czy robiła sobie Pani jakieś dodatkowe badania RTG, MRI ?. W zależności od siły zderzenia dzieją się różne przeciążenia w Pani układzie tkanek miękkich ( mięśnie ,ścięgna więzadła, dyski m/kręgowe ). Może dojść również do uszkodzeń kostnych. Jeśli nie robiła sobie Pani badań to może warto. Nie mniej jednak zabiegi rehabilitacyjne, jeśli są nie właściwe mogą nie pomóc a nawet zaszkodzić. Zapraszam na konsultację po badaniu będę mógł powiedzieć i zaproponować wiele więcej. Pozdrawiam

Witam
Przyczyną problemów bólowych jest sumowanie sie bodzców bólowych , poniewaz w szybkim czasie zostało podrażnione wiele struktur. Proszę sie udać do dobrech fizjoterapeuty.
Pozdrawiam Sebastian Kalata- Warszawska Rehabilitacja
Witam serdecznie! Tego typu uraz niesie za sobą uszkodzenie struktur elastycznych aparatu ruchu, ale przy dużych siłach przeciążających może dojść do złamań w obrębie elementów kostnych, dlatego warto zrobić RTG i wykluczyć złamania, również złamania kręgu obrotnika. Często stosuje się kołnierz, który nie zawsze jest potrzebny utrudniając późniejszą rehabilitację. W przypadku uszkodzenia samych tkanek miękkich warto zastosować rozluźnianie mięśniowo- powięziowe, punkty spustowe, poprawiać zakres ruchu, terapie manualną oraz uwzględnić prace przepony i struktur brzusznych. Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.
Witam tak zwany whiplesh jest dość przykrym zdarzeniam powodującym przesunięcie się kręgów szyjnych po za linię kręgosłupa powodując ucisk na wszystkie struktury znajdujące się w kręgosłupie aby zmniejszyć dolegliwości z tym związane należy usunać powstałe napięcia po stronie grzbietowej szyi jak i z przodu nie wykluczone że powłoki brzuszne też będą wymagały rozluźnienia ale to musiałbym stwierdzić podczas wizyty. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek