Witam jestem po badaniu i takie cos wyszło ,ból pleców troche ustąpił ale promieniowanie do biodra i

2 odpowiedzi
Witam jestem po badaniu i takie cos wyszło ,ból pleców troche ustąpił ale promieniowanie do biodra i posladka jest nadal ,duzo siedze jako kierowca. Badanie wykonano w sekwencji TSE, w obrazach T1 i T2 zaleznych, w płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznej, jednofazowo. Zachowana lordoza lędźwiowa z poziomym ustawienim kosci krzyżowej. Na poziomie L1-L2, L2-L3 bez zmian . Na poziomie L3- L4, L4-L5 mała tylno-doboczna wypuklina dyskowa nieco modeluje worek oponowy i nieco ogranicza otwory m/k. Na poziomie L5-S1 centralno-lewostronna wypuklina modeluje worek oponowy, lewy otwór m/k nieco zwężony. Końcowy odcinek rdzenia kręgowego bez zmian. Zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgów . Guzki Schmorla dolnych kregów piersiowych i kręgów lędźwiowych.Co mogło by mi pomóc ,jakie ćwiczenia stosować.
Możliwe, że ból jest spowodowany napięcie mięśni. Należy się udać do fizjoterapeuty, który poprzez testy ustali, które mięśnie uległy napięciu. Następnie poprzez techniki z terapii manualnej rozluzni je i wskaże odpowiednie ćwiczenia by w przyszłość i problem nie wracał

Badanie MRI uwidoczniło typowe zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatyczne - natomiast z opisu dolegliwości możemy podejrzewać, że problem leży w mięśniach okolicy lędźwiowej takich jak lędźwiowy większy, czworoboczny lędźwi czy pośladkowy średni. Natomiast konieczna jest u fizjoterapeuty, który po dokładnym badaniu i wywiadzie zaproponuje dopasowaną do stanu pacjenta terapię manualną oraz ćwiczenia, które zmniejszą ból i dyskomfort i zadziałają profilaktycznie.

Pozdrawiam, Jakub Dziura.