Witam. Jestem Kobietą mam 24 lata. Potrzebuje psychoterapeuty bądź psychiatry. Nie wiem na jakim nur

2 odpowiedzi
Witam. Jestem Kobietą mam 24 lata. Potrzebuje psychoterapeuty bądź psychiatry. Nie wiem na jakim nurcie się skupić . Zależy mi na spotkaniach w Warszawie. Krótko z czym się borykam.. Od prawie 4 lat jestem w związku z osobą toksyczną. Ciągle rozstania i powroty, ogromna huśtawka emocjonalna. Ciągła zmiana pracy. Nie umiejętność skupienia się na jednej rzeczy. Brak umiejętności nawiązywania nowych relacji. Poczucie wstydu, do tego nie jednokrotnie towarzyszą mi leki. Między tymi wszystkimi aspektami dochodzi jeszcze problem z alkoholem. Bardzo proszę o pomoc!
Dzień dobry,
rozumiem, że opisywane przez Panią trudności sprawiają wiele cierpienia w Pani życiu. Niezależnie od nurtu każdy psychoterapeuta kieruje się kodeksem etycznym w którym to najważniejsze jest dobro pacjenta. Jeśli psychoterapeuta będzie w poczuciu niemożności zaoferowania Pani odpowiedniej pomocy, zaproponuje inne możliwości i drogi do rozwiązania. W związku z tym warto podjąć się pierwszego kroku i podjąć się konsultacji psychoterapeutycznej.
Pozdrawiam.

Rozumiem, że znajdujesz się w trudnej sytuacji, i ważne jest, abyś szukała pomocy. W Twoim przypadku, psychoterapia wydaje się być dobrym krokiem, ponieważ możesz skorzystać z wsparcia specjalisty, który pomoże Ci zrozumieć i radzić sobie z trudnościami, z jakimi się borykasz.

Psychoterapeuta:
Możesz skonsultować się z psychoterapeutą, aby omówić swoje obecne trudności i pracować nad różnymi aspektami swojego życia. Psychoterapia może pomóc w zrozumieniu swoich emocji, rozwijaniu umiejętności radzenia sobie i budowaniu zdrowszych relacji.

Nurt psychoterapii:
W związku z opisanymi problemami, terapia poznawczo-behawioralna (CBT) może być jednym z odpowiednich nurtów. CBT pomaga identyfikować i zmieniać myśli oraz wzorce zachowań, co może być korzystne w przypadku problemów emocjonalnych i trudności w relacjach.

Psychiatra:
Jeśli masz także problemy związane z lekami i alkoholem, warto skonsultować się z psychoterapeutą, który specjalizuje się w leczeniu uzależnień. W niektórych przypadkach, może być również pomocne skonsultowanie się z psychiatrą, który może przepisać odpowiednie leki, jeśli to konieczne.

Grupy wsparcia:
Oprócz indywidualnej terapii, rozważ uczestnictwo w grupach wsparcia, gdzie będziesz miała możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami i zyskania perspektyw innych osób, które mogą się borykać z podobnymi problemami.

Znalezienie specjalisty w Warszawie:
Możesz znaleźć psychoterapeutę bądź psychiatrę w Warszawie poprzez wyszukiwarki online, bazy danych specjalistów, a także pytając o referencje od lekarzy pierwszego kontaktu lub znajomych. Warto sprawdzić opinie i doświadczenie specjalisty przed umówieniem się na pierwszą wizytę.

Pamiętaj, że szukanie pomocy to ważny krok, a specjalista będzie w stanie dostosować terapię do Twoich indywidualnych potrzeb. Nie wahaj się poprosić o pomoc, gdyż profesjonaliści są dostępni, aby wspierać Cię w trudnych chwilach