Witam czy to może być nerwica lękowa? od 5 lat cierpie na dziwne dolegliwośći typu ataki drgawek wie

3 odpowiedzi
Czy to może być nerwica lękowa? od 5 lat cierpie na dziwne dolegliwośći typu ataki drgawek wieczorami, dusznosci, pocenie sie,drzenie rąk, rózne myśli w głowie, nakręcanie sie (głownie wieczorami) , zaburznie jedzenia, brak apetytu( strach przed tym ze sie zakrztusze) byłem u kilku psychiatrów stosowoałem rózne leki ale nie pomagały mi i zmieniłem na innego psychiatre który przepisał mi leki Diphergan, Sympramol ,Fluanxol Stosuje tak po 1 z kazdych tych lekków tabletki rano i wieczorem 1 tabletka Diphergan oraz 2 tabletki Sympramol i 2 tabletki Fluanxol i bardzo mi te leki przyniosły ulge a jak przerwałem na 2 tygodnie branie tych leków tylko na wieczór, choroba wróciła z takimi objawami jak przed braniem leków.Czy to oznacza ze juz zawsze musze brać te leki? one są jakieś silne psychotropowe w tej dawce rano i wieczorem?
Opisane dolegliwości mogą świadczyć o napadach paniki. Bardzo dobre efekty można uzyskać podejmując terapię poznawczo-behawioralną. Zachęcam do udania się do specjalisty.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Słusznie Pan zauważa, że trudności których Pan doświadcza mogą być objawem zaburzeń lękowych (pot. „nerwicy lękowej"). Najlepiej, gdyby porozmawiał Pan na temat swoich objawów z lekarzem prowadzącym/ psychiatrą, który ma pełny obraz przebiegu Pana choroby i przepisał Panu leki. Pisze Pan, że odstawił Pan leki na 2 tygodnie i objawy powróciły. Nie wiem jakie zalecenia otrzymał Pan od lekarza, ale nie wolno zmieniać dawkowania leków czy odstawiać ich nagle bez zasięgnięcia porady u lekarza. Nie oznacza to, że już zawsze będzie Pan musiał brać leki, ale proszę pamiętać, że farmakoterapia działa głównie na objawy zaburzeń, nie usuwając ich przyczyny. Oznacza to, że po odstawieniu leków objawy będą miały tendencję do powracania. Dlatego zachęcam Pana do jednoczesnego podjęcia psychoterapii, podczas której będzie Pan miał okazję przyjrzeć się bliżej swoim trudnościom, zrozumieć ich przyczynę i przede wszystkim wypracować lepszy dla Pana sposób funkcjonowania, być może bez konieczności zażywania leków w przyszłości. Pozdrawiam i życzę powodzenia, Malwina Huńczak
Witam. Kompetentnym i właściwym specjalistą, który może odpowiedzieć Panu na pytania dotyczące leków jest prowadzący lekarz psychiatra. Jak mógł Pan zauważyć nie należy i nie warto odstawiać ich na własną rękę. Leki łagodzą objawy, natomiast nie działają na głębszą, nieświadomą przyczynę. Warto przemyśleć połączenie psychoterapii z farmakoterapią i poszukać możliwości jej podjęcia w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. Psychoterapia nie jest łatwym procesem, bywa, że długotrwałym, ale daje szansę na funkcjonowanie bez leków. Pozdrawiam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.