Witam czy po porannym śniadaniu można uciąć sobie drzemkę 2-3 h? Czy będzie ona sprzyjała odkładaniu

2 odpowiedzi
Witam czy po porannym śniadaniu można uciąć sobie drzemkę 2-3 h? Czy będzie ona sprzyjała odkładaniu się tkanki tłuszczowej?
Można, tylko pytanie, w jakim celu. Zdrowiej będzie uporządkować rytm dobowy i chodzić do spania do godziny 22.00, jeśli jest taka możliwość, wówczas organizm zregeneruje się i drzemka będzie nie potrzebna.

Bardzo dziękuję za to pytanie, gdy po śniadaniu mamy ochotę na drzemkę, warto zastanowić się czy coś złego nie dzieje się z naszym organizmem. Czy sprawdzaliśmy poziom glukozy i insuliny we krwi. Może okazać się, że jeśli już po śniadaniu mamy spadek energii a nawet chęć drzemki, to pytanie jak wyglądało śniadanie. Często po słodkich płatkach z mlekiem, szybko się podnosi cukier, ale także szybko spada. Warto więc zastanowić się nad jakością spożywanego śniadania. Proponuję śniadania białkowo - tłuszczowe, które pozwolą szybciej spalić tkankę tłuszczową na brzuchu i poczuć się lekko i najedzonym. Co to są śniadania białkowo - tłuszczowe np. jajko z sałatką i olejem, proszę spróbować i powiedzieć bo mogę się założyć, że po takim śniadaniu nie będzie chęci na drzemkę, a mnóstwo energii do spełniania marzeń, czego sobie i Państwu życzę.