Witam, czy leki przeciwhistaminowe 2 generacji wpływają na zwiększenie łączenia się histaminy z rece

2 odpowiedzi
Witam, czy leki przeciwhistaminowe 2 generacji wpływają na zwiększenie łączenia się histaminy z receptorami H3 co może skutkować negatywnie na stan psychiczny, czy raczej pozytywnie oddziałują na psychikę?
Po zabiegu hirudoterapii mam zaburzenia lękowe i nerwicę a zabieg ten wiąże się z wprowadzeniem do organizmu histaminy.
Dzień dobry,

proszę o kontakt z lekarzem psychiatrą. Jest to specjalista, który szczegółowo wyjaśni Pani/Panu działanie leków. Poinformuje również o działaniach niepożądanych.

Łączę wyrazy szacunku
Wojciech Tylek

Leki przeciwhistaminowe 2 generacji, takie jak loratadyna, fexofenadyna i cetiryzyna, są zwykle dobrze tolerowane i nie powodują działań ubocznych na psychikę u większości osób. Jednakże, jak każdy lek, mogą powodować działania niepożądane u niektórych pacjentów, w tym zmęczenie, senność i problemy z koncentracją, które mogą wpłynąć na stan psychiczny. Ponadto, leki te mogą wpływać na metabolizm histaminy, ale nie wiadomo, czy wpływ ten może prowadzić do negatywnych skutków na psychikę.

Co do wprowadzenia histaminy przez zabieg hirudoterapii, istnieją niejasności co do wpływu histaminy na układ nerwowy i na psychikę. Histamina jest naturalnie występującą substancją w organizmie, która pełni wiele funkcji, w tym reguluje reakcje alergiczne i zapalne. Jednakże, istnieją badania, które sugerują, że nadmierna ilość histaminy może wpłynąć na stan psychiczny, a zwłaszcza na pogorszenie objawów lękowych i depresyjnych. Z tego powodu, jeśli obawiasz się, że zabiegi hirudoterapii i/lub leki przeciwhistaminowe mogą wpłynąć negatywnie na Twoje samopoczucie psychiczne, warto skonsultować się z lekarzem.