Witam czesto choruje na gardlo w ciagu pol roku 3 razy antybiotyki raz zapalenie krtani potem angina

2 odpowiedzi
Witam czesto choruje na gardlo w ciagu pol roku 3 razy antybiotyki raz zapalenie krtani potem angina a nastepnie zapalenie migdalow bylam u laryngologa stwierdzil ze mam sie zastanowic nad wycieciem migdalow ale najpierw usg szyi i gastroskopia na co sie zapisalam i narazie czekam 2 dni po laryngologu znowu zapalenie teraz niby tylnej sciany gardla nie dostalam juz antybiotykow ale dostalam skierowanie do szpitala na hematologie poniewaz w morfologi wyszlo malo plytek krwi ok 70...
Udalam sie ze skierowaniem do szpitala gdzie mnie wysmiali ze to nie sa az tak zle wyniki zeby mnie hospitalizowac
Prosze o pomoc nie wiem co robic boje sie o powiklania gardlo boli obecnie zostalam bez lekow temperatura caly czas sie utrzymuje na 37,6
Poza tym nic ani kataru
Czasami wyskakuja mi jeczmienia w oczach i krosty obecnie cale czolo mam wysypane a nigdy nie mialam problemow z cera a i mam biale plamki na migdalach od 2 miesiecy laryngolog nic o nich nie mowil
Nigdy nie przepisano mi zadnych witamin sama sie boje brac na wlasna reke
Stalam sie bardzo nerwowa ostatnio
Malo jem cukru nabialu tez malo jem nie wiem czemu ale odrzucaja mnie wszelkie jogurty itp prosze o pomoc czy nie groza mi zadne powiklania przez te gardlo mam 26 lat
Przepraszam za ewentualne bledy
Pozdrawiam
Wskazana wizyta u Internisty. Do rozważenia wykonanie posiewu wymazu z gardła, oraz badania krwi mówiące o stanie Pani odporności.

Nawracające infekcje górnych dróg oddechowych mogą świadczyć o Pani obniżonej odporności. Proponowałbym wykonać aktualną morfologię krwi, wykładniki stanu zapalnego - CRP oraz ASO, celem wykluczenia, czy nie jest Pani nosicielem paciorkowców.
Białe plamki w gardle moga być pochodzenia grzybiczego, proponuję zrobić wymaz z nosogardła (bardziej miarodajny, niż z samego gardła). Jeżeli była propozycja operacji ze strony laryngologa, może to wskazywać, że migdałki nie spełniają swojej funkcji obronnej, mogą być przerośnięte i być źródłem nawracających infekcji - wziąlbym tę propozycję pod uwagę. Po wyleczeniu stanu zapalnego warto wdrożyć działania immunostymulujące - np. zastosować szczepionkę Pneumo 23. Aktualnie jest w Polsce mało dostępna, można ją ew. sprowadzić z zagranicy.