Jakie są skuteczne metody leczenia bakterii enterococus w zębie leczonym kanałowo? Czy mimo usunięci

6 odpowiedzi
Jakie są skuteczne metody leczenia bakterii enterococus w zębie leczonym kanałowo? Czy mimo usunięcia zęba można pozbyć się tych bakterii z organizmu?z góry dziękuję za odpowiedź!
Obecność jakichkolwiek bakterii miarodajne sprawdza sie poprzez wymazy z chorego miejsca

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. Właśnie to są metody leczenia zęba KANALOWO.Pozdrawiam.
Witam. Skuteczne leczenie kanałowe ( prawidłowo przeprowadzone ) pozwala pozbyć się bakterii z kanałów zęba. Musi zostać zakończone szczelną odbudową (zamknięciem) zęba.
Z organizmu nie ma co się jej pozbywać , gdyż enterokoki normalnie występują w jelitach ludzi u ponad 90% populacji i są składnikiem flory jelitowej! I w jelitach ich występowanie jest normalne.Pozdrawiam.
Witam, Enterococcus faecalis jest bakterią wyjątkowo odporną na standardowe środki stosowane przy leczeniu kanałowym. Zalecana jest antyseptyczna wersja leczenia kanałowego z użyciem chlorheksydyny oraz wodorotlenku wapnia. Obecność paciorkowca kałowego w kanałach zębowych i w kości szczęk nie nazwałbym fizjologiczną ;)
Solidne mechaniczne opracowanie kanału i skuteczna dezynfekcja ( podchloryn sodu) powinna pomóc. Czasami może być konieczne leczenie na kilku wizytach.
Dzień dobry
Proszę aby decyzja o usunięciu zęba nie była podjęta zbyt pochopnie. Wspomniane bakterie można usunąć z zęba przez prawidłowe leczenie kanałowe. Warto wybrać się do gabinetu celem leczenia kanałowego tego zęba. Proces powinien rozpocząć się od wstępnej odbudowy ścianek zęba. Pomoże to określić czy szczelna odbudowa mocno zniszczonego zęba jest możliwa, oraz umożliwi lepsze(szczelniejsze) zabezpieczenie zęba między wizytami.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.