Wirusowe zapalenie spojówki

4 odpowiedzi
Witam serdecznie
W niedzielę rano obudziłam się z zaczerwienionym okiem i opuchlizną górnej powieki. Pojechałam na ostry dyżur okulistyczny gdzie po 6,5 godziny oczekiwania na przyjęcie zostałam zbadana. Diagnoza to wirusowe zapalenie spojówki. Zalecono mi przemywanie oka preparatami sztucznych łez, zimne kompresy. Przepisano mi krople Tobrex. Od 2 dni przemywam i kropię oko według zaleceń, ale nie ma żadnej poprawy. Wręcz przeciwnie. Dzisiaj rano nie mogłam otworzyć oka było tak sklejone. Kiedy się nachylam czuję rwący ból, powieka spuchła jeszcze bardziej, a rogówka wygląda jakby miała mi się zaraz odkleić. Dodatkowo zauważyłam że zakażenie przenosi się na drugie oko, a około godziny 20:00 pojawiła się gorączka oraz ból głowy i węzłów chłonnych. Czy powinnam się martwić i skonsultować z innym lekarzem? Czy diagnoza i leki przepisane na SORze są prawidłowe i trzeba dłużej czekać na jakąkolwiek poprawę?
Pozdrawiam, Ewa
Trzeba szukać drugiej opinii.
Okulista

Witam, dopiero odebralam Pani pytanie, dzis wrocilam z urlopu. Troche czasu minelo wiec pewnie sie juz sprawa wyjasnila. Wstepnie moze to wygladac na wirusa Herpes albo infekcje bakteryjna. Nie da sie tego stwierdzic bez zbadania. W obu przypadkach leczenie musi byc bardziej intensywne. Pozdrawiam JJ
Proponuję szybką konsultację nawe w ramach kolejnego SOR-u. Prawdopodobnie ma paniagresywna postać epidemicznego zapalenia spojowki i rogówki typu wirusowego KCE. Niestety jest obecnie sporo zachorowań. Jest to choroba zaraźliwa, czyli prze osi sie drogą kropelkową. Tak długo jak obecna jest ta kleista wydzielina w oczach jest Pani źródłem zakażenia.
Należy natychmiast zgłosić się do specjalisty okulistyki !!! ( pytanie z 4.07. otrzymałam 14.07.)