W tym roku miałam kilka ciężkich przeżyć i jestem a raczej "upadłam".... Wegetuje, nie żyje a pragnę

20 odpowiedzi
W tym roku miałam kilka ciężkich przeżyć i jestem a raczej "upadłam".... Wegetuje, nie żyje a pragnę żyć i cieszyć się życiem... Czy jest w stanie mi pani pomoc? Boję się, że lęki opanowały już moje życie i nic dobrego już mnie nie czeka.
Przypuszczam, że trudne doświadczenia mogły uruchomić w Pani objawy lękowo-depresyjne. Jest to częsta reakcja na ciężki lub przedłużający się stres. Psychoterapia zazwyczaj jest w stanie pomóc w prowadzeniu sobie z tym trudnym stanem i umożliwia powrót do równowagi. A zatem jest nadzieja - zachęcam do kontaktu z doświadczonym psychoterapeutą.

Tak, jestem w stanie pomóc. Pozdrawiam.
Dzień Dobry,
domyślam się, że to bardzo trudny okres w życiu. Zachęcam jednak do nie poddawania się i kontaktu z psychoterapeuta, który wspomoże w spojrzeniu na ten rok z innej perspektywy. Jest duże prawdopodobieństwo, że dzięki temu poczuje się Pani lepiej. Gdyby jednak była potrzeba również leczenia farmakologicznego, również psychoterapeuta wspomoże Panią w decyzji o tym. Pozdrawiam MK
Informacje, które Pani zawarła są ogólne, trudno więc o precyzyjną odpowiedź. Jeżeli to były ciężki przeżycia, to być może doświadcza teraz pani zespołu stresu pourazowego i zmaga się z jego objawami. Zachęcam do wizyty u psychotraumatologa. Jak to mówimy (psychotraumtolodzy): jedyne czego nie można przeżyć, to własna śmierć, z resztą można sobie poradzić. Jeżeli od zdarzeń minęło więcej niż 3 miesiące, proszę rozważyć pomoc psychotraumatologiczną.
Dzień dobry, opis Pani sytuacji jest bardzo ogólny, ale wskazuje na to, że mogłaby Pani znaleźć wsparcie i pomoc w zrozumieniu tego, co się z Panią dzieje, w terapii. Warto poszukać terapeuty, z którym poczuje się Pani bezpiecznie i wspólnie pracować nad tymi problemami. Życzę powodzenia i wytrwałości!
Witam. Nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia. W ciężkich sytuacjach szczególnie zachęcam do wsparcia psychologa lub/i psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego. Stresujące wydarzenia potrafią uprzykrzać życie nawet latami, jeśli nie są solidnie przepracowane. Dobre wsparcie pozwoli Pani szybciej stanąć na nogi i zacząć na nowo cieszyć się życiem. Powodzenia
Jeżeli jest Pani z okolic Trójmiasta, zapraszam do mojego gabinetu.
To co daje się odczuć z Pani opisu to Pani aktualne cierpienie. Z pewnością warto byłoby znalesc takie miejsce bądź osobę gdzie mogłaby Pani dostać bezposrednie wsparcie w swojej aktualnej sutuacji i poczuc sie wysłuchaną. Dobrze byłoby też wspólnie z terapeuta zobaczyć jakiego rodzaju pomocy Pani potrzebuje, czy to jest pomoc w przepracowaniu aktualnych trudnych wydarzeń czy może też jest tak,że Pani aktualne trudne wydarzenia trafiły na jakiś podatny grunt w Pani i wtedy potrzebna byłaby bardziej dogłębna i dluzsza praca.
Zachęcam do kontaktu z psychoterapeuta, który będzie mógł udzielić Pani wsparcia i pomoc rozeznać się w naturze Pani problemu.
Oczywiście, zapraszam. Proszę o kontakt telefoniczny jeżeli w kalendarzu nie ma dogodnego dla Pani terminu. Prowadzę również konsultacje przez Skype. Pozdrawiam serdecznie Marta KG
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Coś, co odczuwane jest jako lęk, to głos umysłu nieświadomego...
Ów głos, domaga się usłyszenia oraz poświęcenia mu uwagi.
Trudne momenty, które pojawiły się w Pani aktualnym życiu, najpewniej dały impuls do przebudzenia konfliktu z przeszłości.
Podjęcie procesu psychoterapii jest właściwym wyborem i z całą pewnością przyniesie ulgę.
Na podstawie tak krótkiego opisu trudno jest precyzyjnie odpowiedzieć na postawione przez Panią pytanie "Czy jest Pani w stanie mi pomóc?".W świetle mojego doświadczenia i praktyki chciałabym odpowiedzieć,że tak.Obawiam się jednak,że nie mam możliwości pomóc Pani "korespondencyjnie".Proszę się zdecydować na osobistą wizytę u psychologa lub psychoterapeuty. U miarę swoich możliwości proszę nie zwlekać z decyzją - wydaje się bowiem z listu ,że bardzo Pani cierpi.Jeżeli nie może się Pani umówić prywatnie - lekarz pierwszego kontaktu wystawi skierowanie do psychologa w ramach NFZ które można zrealizować w Poradniach Zdrowia Psychicznego.
Witam,
efekty terapii zależą od wielu czynników, min. od tych, które związane są z osobą terapeuty, jego kwalifikacji, osobowości oraz tego, co Pani wnosi do relacji terapeutycznej- motywacji do zmiany, zaangażowania w terapię, otwartości na siebie, refleksyjności oraz głębokości problemu. Nie można teoretycznie odpowiedzieć na Pani pytanie, dlatego
zachęcam do skorzystania z wizyty u psychoterapeuty i podjęcia konkretnych kroków, mających na celu wypracowanie satysfakcjonującej dla Pani zmiany.
Pozdrawiam serdecznie.
Rozmowa może pomóc, przynieść rozwiązanie .
Zapraszam na wizytę.
Trudne doświadczenia życiowe ( choroby, straty, silny stres, traumy itp.) mogą znacznie upośledzać funkcjonowanie człowieka, radzenie sobie z sytuacjami trudnymi, mogą też doprowadzić do pojawienia się zaburzeń depresyjnych, lękowych, pourazowych, adaptacyjnych itp. Może im towarzyszyć tzw. poczucie zamkniętej przyszłości, czyli przekonanie, że nic już się nie zmieni i zawsze będzie źle. Z tego co Pani pisze, w Pani jest jednak wola życia i motywacja do zmiany. Warto skorzystać jak najszybciej z pomocy psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie
Witam, leki to jedna z możliwości, Jednak nie jedyna. Im dłużej pani w nim tkwi tym trudniej wyjść. Pierwszy krok to rozmowa z terapeutą. Pozdrawiam Ewelina Włodarz - Zając
Dzień dobry. Zrobiła już Pani pierwszy ważny krok zwracając się o pomoc. To ważne, że mimo kryzysu szuka Pani rozwiązań. Oferuję wsparcie i fachową pomoc.
Dagmara Spychalska
Dzień dobry,
Z Pani listu wynika, że przeżyła Pani w ostatnim czasie trudne wydarzenia, które obecnie Pani przeżywa. W takich chwilach warto korzystać ze wsparcia osób bliskich, rodziny, czy partnera. W odzyskaniu sensu życia i równowagi psychicznej mogą pomóc również spotkania z psychoterapeutą.
Dzień dobry, tak przy wspólnej pracy Pani cele będą realne do osiągnięcia. Pozd
Dzień Dobry,

Pisze Pani o trudnych doświadczeniach, jakie były ostatnio Pani udziałem doświadczenia - mogły one wywołać objawy lękowo-depresyjne, które Pani opisuje. To częsta reakcja naszego organizmu na ciężki lub przedłużający się stres. Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą - może pomóc w poradzeniu sobie z tym stanem i przywróceniem wiary w przyszłość.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w zmianie!
Monika Kołodziejczyk
psychoterapeuta
Witam serdecznie.
Jesli pojdze pani na konsultacje do psychoterapeuty to napewno uda sie ustalic odpowiedni plan dzialania. Najpierw istotne bedzie zaglebienie sie w wydarzenia ktore spowodowaly ten stan. Potem zostanie opracowany plan dzieki ktoremu odpowiednia rownowaga pozytywnych-negatywnych mysli zostanie przywrocona.