W środę miałam wyrywane trzy zeby musiały być wyrwane bo był tam ostry stan zapalny i ropniak było t

3 odpowiedzi
W środę miałam wyrywane trzy zeby musiały być wyrwane bo był tam ostry stan zapalny i ropniak było to skomplikowane gdyz dane miałam aż 4 strzykawki znieczulenia przez trzy dni czyli do wczoraj południa pojawiały się stany podgorączkowe ból jest taki silny że tabletki przeciwbólowe nie pomagają a dzisiaj poczułam językiem że są tam dziury proszę o poradę boje się
A do tego bardzo mało co jem prawie wogole a jak już coś zjem to zaraz chce mi się wymiotywac
Proszę skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg, najlepiej udać się na kontrole :)

Najlepiej będzie jeśli skontaktuje się Pani jak najszybciej z osobą, która wykonywała zabieg ponieważ nie powinno tak się dziać i może być tu konieczna pomoc lekarska. Aby przyspieszyć gojenie się i jednocześnie nie obciążać jamy ustnej polecam koktajle i smoothie pełne antyoksydantów. Miksujemy razem, np. cytrynę, pęczek zielonej pietruszki, dojrzałego banana, garść malin, garść truskawek, można dodać do tego jeszcze np. 50ml soku z aloesu lub soku z rokitnika 100% i odrobinę oliwy z oliwek/kawałek awokado. Miksujemy na gładką masę, można dodać wodę czy mleko roślinne by uzyskać lubianą konsystencję i pijemy przez słomkę. Zdrowia życzę :)
Dzień dobry,
Co do zabiegu i możliwych powikłań należy kontaktować się z lekarzem wykonującym zabieg.
Natomiast jeśli chodzi o dietę, ulgę może przynieść picie schłodzonej wody, zimne koktajle w postaci płynnej np. kefir +banan
mleko/ napój roślinny + mango + awokado
Pokarmy należy rozdrabniać do czasu ustąpienia dolegliwości, stosować pokarmy miękkie, aby oszczędzić zranione dziąsła, należy również unikać gorących posiłków i płynów.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia! Marta Heller-Surowiec