Usuwanie żylaków metoda laserowa

6 odpowiedzi
Witam, posiadam żylaki w lewej kończynie miałam robiony doppler i został mi zalecony zabieg usunięcia całej żyły gdyż zastawka w pachwinie nie funkcjonuje dobrze i mam pytanie czy jest możliwość wypalenia laserem tych żylaków lub inna metoda mniej inwazyjna?
Wszystko zależy od tego, jaka jest anatomia układu powierzchownego. W znakomitej większości przypadków istnieje możliwość małoinwazyjnego leczenia tej choroby.

Wszystkie metody sa inwazyjne. Laser nie ma specjalnej przewagi nad operacja tradycyjną ale trzeba płacic z własnej kieszeni i dosyc drogo.
Witam
Mniej inwazyjnymi metodami są zabiegu farmakomechaniczne - Flebogrif i Clarivein oraz klej tkankowy. Nie są to metody pozbawione powikłań, aczkolwiek unika się ryzyka oparzenia sąsiednich tkanek. Skuteczność jest porównywalna.
Pozdrawiam
Witam,
Istnieje możliwość obliteracji żyły laserem, jednak jest to zabieg nierefundowany przez NFZ.
Witam Panią, tak obecnie są zalecane metody małoinwazyjne do zamknięcia niewydolnej żyły: laser, fale fadiowe, para wodna czy klej tkankowy. Zapraszam na konsultację i dobór odpowiedniej dla Pani metody. Pozdrawiam
Tomasz Ciąćka
Metody małoinwazyjne można zastosować w większości przypadków ale kwalifikacja opiera się na podstawie USG