USG pachwiny

8 odpowiedzi
Witam,
mialem usg pachwiny.
Jego wynik: pasmowate zmiany hyperechogeniczne w przyczepie blizszym miesnia przywodziciela krotkiego i dlugiego.
Co to dla mnie oznacza? Jaki wysilek sportowy moge podejmowac a jakis cwiczen nie wykonywac?
Trudno udzielić wyczerpującej odpowiedzi bez dokładnego wywiadu i badania

Ważniejsze jest samo badanie pacjenta niż usg, które jest zależne od wielu czynników.
Sam opis nic nie znaczy bez objawów klinicznych, o których Pan nic nie napisał. Trudno się odnieść do pytania.
Wszystko zależy od tego jakie są dolegliwości (ostre czy przewlekłe) i jaki początek (czy był uraz), generalnie można domniemywać, że w pańskim przyptadku doszło do naderwania przyczepu mięśniowego podczas wysiłku które to uszkodzenie zagojiło się pozostawiając bliznę widoczną w USG. Mimo to powinien pan umowić się na wizytę u ortopedy w celu szczegółowego badania.
Dzień dobry.
Ciężko powiedzieć z całą pewnością na podstawie tych danych co to dla Pana oznacza. Podany powyżej wywiad należałoby uzupełnić oraz rozszerzyć o badanie kliniczne. Ponadto badanie USG jest badaniem bardzo subiektywnym to znaczy ( w dużym uproszczeniu) kilku lekarzy w zależności od doświadczenia i od posiadanego sprzętu może różnie opisywać te same przypadki.
Jest duże prawdopodobieństwo, że opisywane przez Pana zmiany to zmiany o charakterze przeciążeniowym i nie powinny dawać Panu większych konsekwencji jeżeli Pan zadba o tę okolicę ciała w szczególności ( ćwiczenia rozciągające, odpowiednia ilośc odpoczynku, może jakaś rehabilitacja). Natomiast tak jak wspomniałem - ciężko wyrokować na podstawie tak małej ilości danych.
Pozdrawiam serdecznie.
Sam opis usg nie wystarczy niestety, żeby odpowiedzieć.
sądzę, że pomocna będzie rada Fizjoterapeuty
Witam,
opis jest bardzo niejednoznaczny - zmiany hiperechogenne w USG świadczą o zmianie litej.
Nie da odpowiedzieć jak leczyć jeśli nie wiemy co leczymy. Potrzebny jest dokładny wywiad, badanie i w razie potrzeby poszerzenie diagnostyki.