uraz stawu skokowego,pilne.

2 odpowiedzi
. Zerwane więzadło skokowo-strzałkowe przednie, naderwane
piszczelowo-strzałkowe przednie i piętowo-strzałkowe., jednak o zachowanej ciągłości.Obecna jest kostka trójkątna wielkości ok. 9 mm, ze zwiększoną ilością płynu wokół niej.
jest to skręcenie stawu skokowego, bez doładnego badania klinicznego oraz analizy badań dodatkowych trudno w 100 procentach zadecydować o leczeniu .najprawdopodobniej wystarczy leczenie zachowawcze lód orteza opaska eletyczna,odciążenie

Z tego co rozumiem jest pan/pani po urazie skrętnym stawu skokowego i usg w którym rozpoznano ww uszkodzenia. Aby w pełni ocenić możliwości dalszego leczenia potrzebna jest wizyta w poradni ortopedycznej aby dalej poprowadzić leczenie (m.in. zadecydować o potrzebie wykonania leczenia operacyjnego) lub ewentualnie zlecić dalsze badania (np. rezonans magnetyczny.
W razie potrzeby zapraszam.