U 6 letniego syna zauważyłam że jak rysuje w przeczkolu rodzinę zawsze brakuje na obrazku 5 letniego

2 odpowiedzi
U 6 letniego syna zauważyłam że jak rysuje w przeczkolu rodzinę zawsze brakuje na obrazku 5 letniego brata trwa to od roku dzisiaj przyniósł obrazek rodziny i narysował brata ale zamalowal jego buzię czy mam się martwić takim zachowaniem czy to jest normalne u dzieci w tym wieku? Dodam że trwa to jakiś rok może więcej jak zaczął brata traktować inaczej np nie chce się z nim bawić, odpycha go od każdej zabawy nawet jeśli jest w grupie dzieci, teraz chlopki razem są w grupie w przeczkolu i Pani przeczkolanka też na takie zachowanie syna zwróciła uwagę.
Witam. Jeśli chodzi o rysunki to brak na nich brata można rozumieć trudnymi uczuciami do niego, mogącymi wynikać z różnych przyczyn. Ustotby jest kontekst rodzinny, o którym tu nie ma mowy, a któremu należałoby się przyjrzeć zanim postawi się jakiekolwiek hipotezy. Na podstawie powyższej treści wnioskuje, ze towarzyszy Pani duży niepokój. Myśle, ze warto by było skorzystać z konsultacji rodzinnej w poradni psychologiczno- pedagogicznej lub w innymi miejscu, gdzie pracują psychoterapeuci systemowi. Pomoże to w ustaleniu kierunku działania i uzyskania wsparcia. Pozdrawiam, Angelika Urban

Odnoszę wrażenie, że syn jest zazdrosny o niego i powstały nieprawidłowe więzi pomiędzy rodzeństwem.

Z uszanowaniem

Wojciech Kopytek