Szum w prawym uchu, powiększone węzły chłonne

3 odpowiedzi
Witam,
zaczęło się u mnie około 5 miesięcy temu piskiem (szumem) w prawym uchu. Byłam u 2 laryngologów- badanie audiometrem 2 krotne wyszło bardzo dobrze. W prawym uchu nawet lepiej niż w lewym. Nie stwierdzono żadnych zmian wewnątrz ucha. Do tego doszedł ból okolicy prawego ucha. Również w częsci potylicznej. Nie jest to ból stały. Często ciągnie mnie też szyja i okolice barku po prawej stronie. Do tego mam powiększony węzeł podrzuchwowy i ostatnio zauważyłam również karkowy. Oczywiście po prawej stronie. 4 miesiące temu miałam robioną morfologię oraz OB. Wyniki w normie. USG węzłów chłonnych również miałam robione w tym czasie. Wyszły węzły chłonne odczynowe. Teraz jednak kiedy skręcam głowę w prawą stronę czuje ból szyi. Pisk ucha również nie ustępuje. Jest tylko zmienny. Po odpoczynku jakby maleje a później znów się pojawia. Węzły chłonne ciągle powiekszone i ból prawej strony od od okolic głowy, szyi aż po prawy bark, ramię. Proszę o pomoc, bo już nie wiem co mi dolega.
proszę wyjasnić u Neurologa czy nie ma schorzeń kr.szyjnego (Rm lub Tomografia) , ocenić zatoki , zrobić ASO, CRP, ewentualna tomografia/rezonans kanałów nerwu przedsionkowo-ślimatowego i katów mostowo mózgowych. sucha śodkowego i kości skroniowych do decyzji laryngologa . W tym przypadki wezły chłonne i pozostałe dolegliwości nie muszą być ze sobą powiązane tzn są to dwa oddzielne objawy wynikajace ewentualnie z dwóch róznych schorzeń

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam!
W odniesieniu do szumów usznych konieczna jest pełna diagnostyka otoneurologiczna - z pogranicza laryngologii/neurologii - wykonywana przez laryngologów. Obejmuje między innymi: badania laboratoryjne(hormonalne, morfologia, markery procesu zapalnego), USG tt. dogłowowych, RTG czynnościowy kręgosłupa szyjnego, SEP- ocene potencjałów somatosensorycznych, ocene poszczególnych odcinków drogi słuchowej (BERA, Otoemsję akustyczne) oraz badanie Rezonansu magnetycznego OUN z oceną okolicy kątów mostowo-móżdżkowych.
Po badaniach możliwość leczenia farmakologicznego, metody TRT, metody neuromodulacji w zależności od etiologii!

Warto rozważyć również zespół tzw. ziejącej trąbki słuchowej:
W zasadzie brak jest obiektywnego badania pozwalającego w 100% potwierdzić powyższy zespół. Obecnie w diagnostyce wykorzystujemy:
1. Obserwację w mikrootoskopii ewentualnych ruchów błony bębenkowej podczas faz oddychania
2. Endoskopię nosogardła
3. Badanie audiometrii impedancyjnej
4, Obrazowanie struktur trąbki słuchowej w badanie HRCT w pozycji leżącej.
Dopiero całość obrazu klinicznego oraz wyniki badań dodatkowych pozwalają rozpoznać zespół ziejącej trąbki słuchowej.
Proszę zapoznać się również z informacjami zawartymi w linku:
szeptemnaucho.blox.pl/2016/01/zespol-ziejacej-trabki-sluchowej-czyli-Polaku.html

W przypadku pytań/wątpliwości, ukierunkowania dalszej diagnostyki proszę o kontakt.
Zapraszam.
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl
laryngolog-bydgoszcz.pl
Pozdrawiam!
Myślę, że są tu dwa problemy. Problem szumów usznych powinien rozwiązać audiolog. Natomiast trzeba się zastanowić czy ból przy ruszaniu szyją nie jest powiązany z dyskopatią szyjną. Mamy w przedstawionym opisie jeszcze dużo niewiadomych i dlatego trzeba być w kontakcie ze specjalistą.
Pozdrawiam,
Prof. A. Krzeski

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.