jakie leczenie stawu skroniowo-żuchwowego

8 odpowiedzi
witam mam problem z stawem skroniowo żuchwowym przeszłam rehabilitację masaż botox 5 tygodni temu miesiąc szyny na górne zęby aby odprężyć mięśnie i od wczoraj pani ortodontka dodała do tej szyny taka nakładkę aby dolna szczeka była wysunięta mam ból oczów jak by były w nich rzęsy co dalej jakiś pomysł
Witam. Z informacji zrozumiałam,że ostatnia nakładka powoduje repozycję żuchwy.Czyli zmienia jej ustawienie z dotylnego na doprzedni ,a to jest normalne,że odczuwa się przy tym dolegliwości bólowe. Sytuacja przedstawiona w pytaniu jest dla mnie troszeczkę, niezrozumiała.Nie wiem z czego wynika problem ze stawem, rozumiem że jest jakaś wada zgryzu i dlatego leczy ją ortodonta??? problemami ze stawem skroniowo-żuchwowym zajmują się specjaliści zaburzeń narządu żucia. Może tam proszę poszukać pomocy. Pozdrawiam Kamila Haus

Witam.Trzeba dodac cwiczenia izometryczne na zaangazowane miesnie.B.d.w ostrym stanie zapalnym.Pozdrawiam.
Trudno mi na podstawie tego opisu wywnioskować jaki ma Pani problem. Myślę, że najlepiej zgłosić się do Pani lekarza prowadzącego i skonsultować dolegliwości: czy mieszczą się one w ramach adaptacji do nowej pozycji żuchwy czy ewentualnie coś trzeba jeszcze dopasować.
Pozdrawiam
Wszelkie uwagi najlepiej kierować do lekarza prowadzącego. To on najlepiej zna dany przypadek. Pozdrawiam.
Dzień dobry,
Czy były robione zdjęcia rtg stawów skroniowo-żuchwowych? Jeśli nie, to należy je wykonać by poznać anatomię tego obszaru i zakres ruchów.
Problem jest na tyle złożony,że konieczna jest wizyta w gabinecie.
Pozdrawiam serdecznie
Myślę, że należało by panią zbadać i obejrzeć aparaty. Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie bez szczegółowego badania pacjenta, gdyż problem jest bardzo złożony.
Szanowna pani,
żaden odpowiedzialny lekarz nie może udzielić Pani pomocy tylko w oparciu o opis w internecie. Powinna Pani zgłosić się do swojego lekarza i uzgodnić z nim dalsze postępowanie.
W przypadku nadaktywnego mięśnia żwacza powodującego nocne zgrzytanie zębami oraz ścieranie zębów można zastosowac toksynę botulinową. Zwykle stosuje sie 2 x 25 jednostek na stronę. Efekt zahamowania zgrzytania ma miejsce po 2 tygodniach a zmniejszenie wielkości mięśnia po 2 miesiacach. Dodatkową korzyścią jest wysmuklenie żuchwy co nadaje twarzy kształt odwróconego trójkąta, tak pożądanego przez moje Pacjentki. Proszę tylko wybierać lekarzy o gruntownej anatomii twarzy potwierdzonej uzyskaniem specjalizacji a unikać tych po jednodniowych kursach. Kilka razy spotkałem się z czasowym porażeniem nerwu twarzowego po zabiegach wykonywanych przez takich lekarzy.