Szukam specjalisty od terapii rodzinnej, ale głównie chodzi o relacje matka-córka. Ja jako córka szu

2 odpowiedzi
Szukam specjalisty od terapii rodzinnej, ale głównie chodzi o relacje matka-córka. Ja jako córka szukam rozwiązań. Myślę że oprócz traumy generacyjnej , jej narcystycznej osobowości, uwielbia stawiać się w roli tylko poszkodowanej /odrzuca odpowiedzialność za krzywdy które ona wyrządziła. Doszło do parentyfikacji na mnie. Jest szansa żeby przez taką terapię coś zrozumiała ?
Dzień dobry,
Wspólna terapia może być szansą na poprawę relacji z rodzicem, jednak nie jest dobrze oczekiwać, że dzięki terapii rodzic się zmieni, coś zrozumie, zmieni swój stosunek do nas. tak może się stać, ale nie musi. Natomiast na pewno Pani może się zmienić, zmienic swój stosunek do mamy, i samo wniesienie do relacji uczuć i emocji, które Pani ma wobec mamy, już może Pani pomóc. Tak więc jak najbardziej ma to sens. Ważne jest, żeby mama rzeczywiście chciała uczestniczyć w takiej terapii, żeby to nie było "dla świętego spokoju". Zawsze może też Pani skorzystać z terapii iindywidualnej żeby sama popracować nad sobą w kontekście relacji z mamą. W obu orzyoadkach zapraszam, mam doświadczenie pracy w relacjach z rodzicami, jeśli dla Pani forma online jest ok.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry. Terapia rodzinna może być cennym doświadczeniem i skutecznym rozwiązaniem, jeśli wszystkie zainteresowane osoby wyrażają wolę i gotowość uczestniczenia w niej. Myślę też, że w przypadku trudności w relacjach warto poszukać indywidualnej pomocy dla siebie, ponieważ nasze możliwości "zmienienia" kogoś są bardzo mocno ograniczone. Możemy natomiast pracować nad własnymi przekonaniami, reakcjami i zachowaniem, tak aby czyjeś postępowanie nie wywierało na nas destrukcyjnego wpływu. Pozdrawiam.