Szukam psychologa który zajmie się moim problemem: - największym jest agresja- nie potrafię utrzyma

5 odpowiedzi
Szukam psychologa który zajmie się moim problemem:
- największym jest agresja- nie potrafię utrzymać nerwów na wodzy - wolę się posunąć do przemocy niż się kłócić (najgorzej jest po alkoholu, wtedy rzadko kiedy potrafię się powstrzymać)
- problem z przyjęciem krytyki ze strony innych osób
- w domu często zdarza mi się krytykować moją żonę, którą tym nieświadomie krzywdzę - orientuję się o tym po chwili ale jest już zbyt późno. Zazwyczaj chodzi o błahe sprawy jak źle powkładane gary do zmywarki, brak opuszczonej deski od WC, czy np. to że nie zbiera po sobie swoich rzeczy (takie zachowania wyniosłem z domu i chociaż całe życie mnie takie postępowanie męczyło to sam nie potrafię się ich pozbyć). Uważam, że jeśli się coś robi to trzeba to zrobić idealnie, a nie po to, żeby tylko zrobić.

Na co dzień jestem osobą w pełni samowystarczalną, która nie ma problemów z wyznaczaniem sobie celów i osiąganiu ich. Jeśli sobie coś wyznaczę to zazwyczaj to osiągam. Jednakże wiem, że mógłbym osiągnąć znacznie więcej, gdyby nie moje problemy - które gdzieś siedzą z tyłu głowy i często eskalują po spożyciu alkoholu.

Poszukuję psychoterapeuty z okolic Katowic, Tychów, Oświęcimia. Jestem osobą młodą przed 30-stką.
Może warto skorzystać z leczena uzależnienia od alkocholu, skoro Pan traci kontrole nad swoim życiem .
Myślę, że to pierwszy krok.

Przede wszystkim zalecam konsultacje psychologiczną diagnostyczną dotyczącą problemu związanego z alkoholem. Trudności jakie Pan opisuje najlepiej rozwiązać w ramach psychoterapii indywidualnej -polecam bardzo dobry Katowicki Ośrodek Self -który oferuje tego typu pomoc i dysponuje kadrą kompetentnych psychoterapeutów.
Dzień dobry,

Sugerowałabym Panu skorzystanie z trzech możliwych form pomocy:

1) Krótkoterminowo i interwencyjnie - udział w warsztatach korekcyjno-edukacyjnych dla sprawców przemocy domowej. Umożliwiają zrozumienie swoich zachowań i zmianę schematycznych, impulsywnych reakcji oraz poradzenie sobie z trudną sytuacją emocjonalną. Może Pan zapytać się o ich dostępność lokalnym Centrum Interwencji Kryzysowej.

2) Psychoterapię poznawczo-behawioralną, która powinna pomóc Panu pomóc przebudować konkretne schematy reagowania w sytuacjach narastającej agresji i zdenerwowania, a także może przyjrzeć się temu, do czego "używa" Pan krytykowania małżonki czy alkoholu.

3) Jeśli zdecydowałby się Pan na długoterminową pracę psychoterapeutyczną w celu zrozumienia oraz zmiany - leczenia - swojej osobowości, myślenia i charakteru, wtedy warto zdecydować się na psychoterapię psychodynamiczną.

Niestety nie znam nikogo z pscyhoterapeutów pracujących w Pana okolicy.

Przemoc emocjonalna czy fizyczna niszczy i rani nie tylko ofiarę, lecz także i sprawcę. Życzę Panu wytrwałości w konstruktywnych zmianach!

Pozdrawiam,
Marta Niwczyk
Dzień dobry. Wspomina Pan o kilku ważnych kwestiach. W Pana sytuacji warto umówić się na spotkanie z psychoterapeutą, który rzetelnie zdiagnozuje problem oraz pomoże Panu dotrzeć do jego przyczyny. Następnie podczas terapii będzie Pan miał możliwość nauczyć się radzić sobie z silnymi emocjami oraz zachowywać w sposób niekrzywdzący dla Pana oraz partnerki. Zachęcam, by skorzystać z psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Pozdrawiam serdecznie.
Jak najbardziej zapraszam - zajmuję się tą tematyką.