Szukam osoby, ktora jest w stanie mi pomoc jezeli chodzi o traumy z dziecinstwa. DDA, gwalt, wybie
6
odpowiedzi
Szukam osoby, ktora jest w stanie mi pomoc jezeli chodzi o traumy z dziecinstwa.
DDA, gwalt, wybieranie patologicznych partnerow, przemoc, ponizanie, proby samobojcze
Korzystam z pomocy psychologa, jednak wiem, ze bez psychoterapeuty nie jestem w stanie temu sprostac.
DDA, gwalt, wybieranie patologicznych partnerow, przemoc, ponizanie, proby samobojcze
Korzystam z pomocy psychologa, jednak wiem, ze bez psychoterapeuty nie jestem w stanie temu sprostac.
Dziś mamy inną sytuację jak 10 lat temu.
Psychoterapeute znajdzie Pani blisko swojego miejsca zamieszkania. Trzeba chcieć poszukać. Portal ZnanyLekarz. pl będzie w tym szukaniu bardzo pomocny. Ja nie udzielam porad online. Pozdrawiam.
Psychoterapeute znajdzie Pani blisko swojego miejsca zamieszkania. Trzeba chcieć poszukać. Portal ZnanyLekarz. pl będzie w tym szukaniu bardzo pomocny. Ja nie udzielam porad online. Pozdrawiam.
Dzień dobry,
możemy "spotkać się" online na rozmowie o problemach. Uporządkować je i zobaczyć pilność i ważność pracy nad nimi. Stanie się nieco jaśniej, choć pracy jest sporo.
możemy "spotkać się" online na rozmowie o problemach. Uporządkować je i zobaczyć pilność i ważność pracy nad nimi. Stanie się nieco jaśniej, choć pracy jest sporo.
Szanowna Pani,
problemy, których Pani doświadczyła wymagają kontaktu z psychoterapeutą, ze względu na to, że potrzebne jest zbudowanie bezpiecznej relacji, pełnej zaufania, aby mogła Pani otworzyć się i zmierzyć z traumatycznymi doświadczeniami razem ze wspierającym terapeutą.
W razie pytań pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam serdecznie,
Karolina Zadęcka
problemy, których Pani doświadczyła wymagają kontaktu z psychoterapeutą, ze względu na to, że potrzebne jest zbudowanie bezpiecznej relacji, pełnej zaufania, aby mogła Pani otworzyć się i zmierzyć z traumatycznymi doświadczeniami razem ze wspierającym terapeutą.
W razie pytań pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam serdecznie,
Karolina Zadęcka
Dobry wieczór,
Psychoterapia jako proces między innymi wglądu i integracji własnych doświadczeń w możliwie bezpiecznym miejscu i możliwie stabilnych okolicznościach będzie pomocna w odzyskiwaniu kontroli nad swoim życiem. W razie pytań o polecenie takiego miejsca już konkretnie w Pani miejscowości, zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam
Psychoterapia jako proces między innymi wglądu i integracji własnych doświadczeń w możliwie bezpiecznym miejscu i możliwie stabilnych okolicznościach będzie pomocna w odzyskiwaniu kontroli nad swoim życiem. W razie pytań o polecenie takiego miejsca już konkretnie w Pani miejscowości, zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam
Pracuję w podejściu MBT - psychoterapia oparta na mentalizacji, które od zawsze miało focus na traumę (cPTSD) i styl przywiązania, powstało lata temu specjalnie dla pacjentów z BPD, obecnie jest szeroko stosowane w innych problemach. Łączę MBT z podejściem systemowym, kontekst rodzinny jest więc również ważny. Jeśli jest Pani zainteresowana zapraszam.
Dzień dobry,
to, czego Pani doświadczyła, jest bardzo poważne i obciążające emocjonalnie. Już samo dostrzeżenie związku między traumami z dzieciństwa, przemocą, wyborem destrukcyjnych relacji czy próbami samobójczymi jest ważnym krokiem.
DDA, doświadczenie gwałtu, poniżania i przemocy mogą wpływać na sposób postrzegania siebie, granic, poczucia bezpieczeństwa oraz relacji z innymi ludźmi. Często prowadzi to do powtarzania trudnych schematów w dorosłym życiu, mimo że osoba bardzo chce funkcjonować inaczej. To nie jest oznaka „słabości”, lecz efekt długotrwałego urazu psychicznego i przeciążenia układu nerwowego.
Jeżeli czuje Pani, że sama pomoc psychologiczna nie jest już wystarczająca, psychoterapia rzeczywiście może być bardzo ważnym i potrzebnym krokiem. W takich sytuacjach szczególnie pomocna bywa psychoterapia ukierunkowana na traumę, pracę nad schematami relacyjnymi, poczuciem własnej wartości, regulacją emocji i odbudowywaniem poczucia bezpieczeństwa.
Bardzo ważne jest również to, że szuka Pani pomocy — mimo ogromu cierpienia. To pokazuje, że nadal jest w Pani część, która chce zawalczyć o siebie i spokojniejsze życie.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Achramowicz-Bielecki
mgr psychologii, psychoterapeuta CBT
to, czego Pani doświadczyła, jest bardzo poważne i obciążające emocjonalnie. Już samo dostrzeżenie związku między traumami z dzieciństwa, przemocą, wyborem destrukcyjnych relacji czy próbami samobójczymi jest ważnym krokiem.
DDA, doświadczenie gwałtu, poniżania i przemocy mogą wpływać na sposób postrzegania siebie, granic, poczucia bezpieczeństwa oraz relacji z innymi ludźmi. Często prowadzi to do powtarzania trudnych schematów w dorosłym życiu, mimo że osoba bardzo chce funkcjonować inaczej. To nie jest oznaka „słabości”, lecz efekt długotrwałego urazu psychicznego i przeciążenia układu nerwowego.
Jeżeli czuje Pani, że sama pomoc psychologiczna nie jest już wystarczająca, psychoterapia rzeczywiście może być bardzo ważnym i potrzebnym krokiem. W takich sytuacjach szczególnie pomocna bywa psychoterapia ukierunkowana na traumę, pracę nad schematami relacyjnymi, poczuciem własnej wartości, regulacją emocji i odbudowywaniem poczucia bezpieczeństwa.
Bardzo ważne jest również to, że szuka Pani pomocy — mimo ogromu cierpienia. To pokazuje, że nadal jest w Pani część, która chce zawalczyć o siebie i spokojniejsze życie.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Achramowicz-Bielecki
mgr psychologii, psychoterapeuta CBT
Eksperci
Podobne pytania
- Witam, jaki nurt terapii polecają państwo osobie dorosłej która była molestowana w dzieciństwie?
- Witam. Kiedy miałam 9 lat byłam molestowana przez sąsiada. Teraz mam 32 lata i kiedy kocham się z moim mężem czuję, że wszystko jest w porządku, ale tylko do pewnego momentu. W kulminacyjnym momencie coś w podbrzuszu mnie blokuje i nie pozwalam sobie odczuć całkowitej przyjemności. Mam orgazm…
- Witam serdecznie Mam 30 lat i nękaj mnie sny że ojciec mnie molestuje , w życiu prawdziwym nie pamiętam takiej sytulacji żeby doszło do złego dotyku. Czy moja podświadomość przywoływać złe czynny przez sny? Czy może poprostu miałam złe zdanie o ojcu, że jest generalnie zboczencem co do kobiet…
- Witam odkad byłem dzieckiem ojciec rozbieral przy mnie matkę i na moich oczach wkładał palce w intymne części ciała a następnie przykładał mi do nosa lub gdy spałem opasal mnie kołdrą po ramiona że miałem uwięzione ręce i przykładał dalej do nosa i wkładał do ust śmiejąc sie robił to sporo razy.…
- W dzieciństwie byłam molestowana przez wiele lat przez najbliższego członka rodziny. Potem przez następnego. Ulegałam niechcianym związkom luźne próby samobójcze. Nieudane małżeństwo, porwanie dziecka, próba zabicia przez męża .Zaważyło to na całym moim życiu. Mam teraz kochanego męża dzieci.…
- Co powinnam zrobić do jakiego lekarza specjalisty się udać jeśli byłam wykorzystywana seksualnie przez 2 mężczyzn kilka lat temu? I trauma z tych wydarzeń wróciła kiedy pracowałam u sióstr zakonnych. Przez siostrę zakonną byłam wykorzystana przez 48 dni. Nie byłam nigdy u ginekologa panicznie…
- bylam zgwalcona jako dziecko mialam 9 lat przes wujka brat mamy teras jusz nie rzyje mam teras 55 lat i nie morze sobie z tym radzic mam do mamy teras rzal
- Witam.Gdy byłam dzieckiem byłam wykorzystana przez 2 bliskie osoby.Weszłam w dorosłe życie I zaczełam Bardzo dużo o tym myśleć.Stałam sie nerwowa ,niechce mi sie z nikim rozmawiać .Często płacze i źle sie czuje ,czasami myślę żeby odebrać sobie życie.Do kogo moge sie zwrocić o pomoc?
- Gdy miałam około 9/10 lat byłam molestowana przez kogoś z rodziny. Przed długi czas zapomniałam o tym. Mam teraz wspaniałego chłopaka przed którym nie czuje skrępowania w tematach intymnych, nie czuje się skrępowana gdy dochodzi do jakiegokolwiek zbliżenia. Ufam mu i wiem ze mnie nie wykorzysta.…
- Czy lekarz psychiatra to ksiądz ? Może molestować ?
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 39 pytań dotyczących usługi: molestowanie seksualne
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.