Superwizja

12 odpowiedzi
Witam! Zmagam się od pewnego czasu z problemami w pracy i depresją. Jestem z zawodu psychologiem, ale jak to mówią "szewc bez butów chodzi". Potrzebuję superwizora, który pomoże mi odzyskać równowagę i spojrzeć z większym dystansem na problemy w pracy i poza nią.
Witam. Myślę, że słuszną decyzją w życiu każdego psychologa jest kontakt z superwizorem lub własnym terapeutą. Nasz zawód wymaga ciągłej refleksji nad sobą, co w moim przekonaniu służy nie tylko nam, ale też naszym pacjentom i współpracownikom.
Proponuję wizytę konsultacyjną, gdzie po przeprowadzeniu rzetelnego wywiadu, psycholog - psychoterapeuta zaproponuje najbardziej odpowiednią formę pomocy.
Małgorzata Danielewicz

Warto poszukać superwizora prowadzącego superwizję w preferowanym przez Panią nurcie, ale i umówić się na wizytę pierwszorazową do psychoterapeuty w Lublinie, co pomoże Pani zdecydować jakiego rodzaju oddziaływań Pani potrzebuje. Warto rozważyć też farmakoterapię. Pozdrawiam i powodzenia w pracy nad sobą.
Dzień dobry. Kodeks etyczny psychologa wskazuje na konieczność nie tylko superwizji pracy klinicznej, ale także odbycia terapii własnej. Jeżeli mówimy o podejrzeniu depresji, to z całą pewnością superwizja nie jest wystarczającym rodzajem interwencji. Dotyczy ona bezpośrednio standardów wykonywanej pracy, nie kondycji psychicznej samego specjalisty. Podejrzewając depresję, celem potwierdzenia lub wykluczenia jej, musimy udać się do lekarza psychiatry, w jego kompetencjach leży bowiem taki zakres diagnostyki. Proszę zadbać o siebie, by móc świadczyć usługi na satysfakcjonującym poziomie dla Pacjentów i dla siebie. Pozdrawiam serdecznie i czekam po tej stronie;)
Dzień dobry,
Pana podejście wskazuje na profesjonalizm. Specjalista również potrzebuje wsparcia. Regularna superwizja pozwala lepiej zrozumieć Klienta, zwiększyć samoświadomość psychologa, poprawić jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych. Proszę się nie poddawać. Pozdrawiam serdecznie.
Maciej Krzymowski - psycholog, seksuolog, diagnosta.
Szanowny Panie, zachęcam do szukania superwizora wśród akredytowanych superwizorów nurtu psychoterapeutycznego, w którym Pan pracuje. Na stronach internetowych konkretnych organizacji takie listy się znajdują.
Pozdrawiam
Witam! co do wyboru superwizora polecam stronę Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, gdzie znajdzie Pani listę certyfikowanych superwizorów. pozdrawiam
Agata Czaja-Michaud- psychoterapeuta terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniach
Witam,
To bardzo dobry pomysł, aby skorzystać z pomocy superwizora, który nadzoruje naszą pracę, dzięki czemu jest ona bardziej efektywna. Każdy szanujący się psychoterapeuta, nawet certyfikowany, korzysta z takiej pomocy.
W szkołach psychoterapii zaleca się także psychoterapię własną, gdyż tak naprawdę pracujemy z pacjentem własną osobowością. Dzięki pracy nad sobą, poznaniu swoich mechanizmów obronnych jest nam łatwiej w pracy z pacjentem.
Ja osobiście życzę powodzenia w dalszej pracy zawodowej. Pozdrawiam serdecznie.
Witam. Bardzo dobra decyzja. Ja od ok 10 lat pracuję pod superwizją i nie wyobrażam sobie pracy w inny sposób. Jeśli chodzi o depresję zastanawiam się nad rozważeniem możliwości skorzystania z psychoterapii. Nas psychoterapeutów obowiązuje praca własna w tym odbycie własnej psychoterapii. Myślę, że warto oprócz pomysłu superwizji rozważyć również tę możliwość.
Pozdrawiam serdecznie
Witam
jeżeli chodzi o superwizję polecam wejść na stronę internetową Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i listę certyfikowanych psychoterapeutów i superwizorów.
Pozdrawiam
Bardzo popieram pomysł szukania superwizji. Każdy psycholog powinien dla własnego dobra superwizowac pracę. W przypadku wyboru superwizora ważne jest by była to osoba posiadająca stosowny certyfikat, który potwierdza wysokie kompetencje i duże doświadczenie w pracy teraputycznej. Supewizorów można szukać na listach podawanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Psychiatrychne lub bardziej specjalistyczne organizacje jak Polska Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Witam serdecznie.
Droga Pani, nie jestem pewna co rozumie Pani pod pojęciem superwizor... Z tego co Pani pokrótce opisuje wnioskuję, że potrzebuje Pani raczej terapeuty, bo chodzi o Pani problemy osobiste (w pracy i z depresją).
Superwizja ma za zadanie ewaluację pracy psychologicznej lub też terapeutycznej w kontekście pracy z klientami/pacjentami. Oczywiście poruszane są też kwestie osobiste, ale jeśli dobrze rozumiem, to Pani poszukuje pomocy dla siebie indywidualnie. Bez względu na to, że jest Pani psychologiem może Pani korzystać ze wsparcia "zwykłego" terapeuty. Do tego zachęcam.

Tymczasem po superwizję warto zwrócić się do organizacji, w której jest Pani zrzeszona. Jeśli nie jest Pani członkinią żadnego stowarzyszenia może Pani skorzystać z ogólnodostępnej listy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Dzień dobry,
powiedziałabym, że szewc chodzi w butach, jak każdy i dzięki temu może lepiej wykonywać swoją pracę. Wie więcej o potrzebach swoich klientów! Także o butach. Carl Gustav Jung najpiękniej przeniósł tę metaforę na grunt naszej profesji:„Jedynie zraniony uzdrawia. Kiedy lekarz kryje się pod pancerzem persony, niczego nie wskóra.” Domyślam się, że bardziej chodzi Pani o psychoterapię niż superwizję i polecam psychoterapeutkę z Lublina - Ewę Pyda. Pozdrawiam serdecznie:)