Stres przed pracą

6 odpowiedzi
Dzień dobry. Szukam pomocy,mam ogromny stres kiedy zbliża się poniedziałek i muszę wracać do pracy. W niedzielę wieczór. Proszę o jakąś pomoc,co mam robić? O poradę? Pozdrawiam serdecznie i poproszę o pomoc? Joanna lat 34
Witam, opisywane przez Panią trudności najprawdopodobniej są w dużym stopniu uwarunkowane psychogennie. Sposób w jaki Pani myśli o sobie w kontekście wyzwań, jakie stawia przed Panią praca, może powodować wzbudzenie lęku i towarzyszących mu nieprzyjemnych doznań somatycznych. Myślę, że doskonałym sposobem pracy nad tego typu problemem byłaby psychoterapia. Warto jednak odwiedzić psychiatrę - by szerzej przyjrzeć się Pani funkcjonowaniu w rożnych sferach, przeprowadzić niezbędną diagnostykę różnicową, wykluczyć podłoże somatyczne prezentowanych objawów. Wybór ostatecznej metody leczenia (farmakoterapia, psychoterapia czy ich połączenie) będzie należał do Pani. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani,
w przypadku Pani dolegliwości klasyczna psychiatria ma - moim zdaniem - niewiele do zrobienia. Polecałbym indywidualną psychoterapię oraz warsztaty "radzenie sobie ze stresem" lub trening relaksacyjny. W Warszawie polecam IPSi Wojciecha Eichelbergera. Jeśli rezultaty nadal byłyby niezadawalające to może trzeba będzie rozważyć czy warto marnować życie na tak stresującą pracę i poszukać czegoś bardziej odpowiedniego dla Pani?
Z wyrazami szacunku
Niestety zbyt mało napisała Pani o swoich problemach. Jak długo są objawy,jakie one są dokładnie są, czy mają wyłącznie związek z pracą. Czy może w ostatnim czasie doświadczyła Pani pewnym życiowych nieprzyjemności ewentualnie traumy. Te kwestie trzeba przedłożyć by móc pomóc jak najlepiej. Proszę udać się do psychiatry i psychologa, dopytają i sprawa się wyjaśni. Powodzenia.
Pani Joanno! Jestem psychoterapeutą nie doradzcą psychologicznym więc nie potrafią wskazać metody zlikwidowania lęku przed pójściem do pracy. Mogę jeno domyślać się, że są ku temu dostateczne powody. Jakie? Nie wiemy ani Pani ani ja. Tkwią gdzieś poniżej progu świadomości. Jedyną drogą do dotarcia tam, jaką znam, jest psychoterapia. Może spróbuje Pani? Przestrzegam przed ratowaniem się lekami przeciwlękowymi! To tak jak leczenie zapalenia płuc aspiryną - może nico obniżyć temperaturę ale nie usunie procesu zapalnego. Najlepiej będzie skontaktować się z psychiatrą lub psychoterapeutą. Oni (one?) pomogą Pani uporać się z problemem.
Pozdrawiam
Najprawdopodobniej stres, który Pani odczuwa ma swoją przyczynę. Polecam psychoterapię, która może zmniejszyć/zlikwidować objawy albo pomóc podjąć właściwe decyzje.
Witam,

Żeby udzielić porady musiałaby więcej wiedzieć o tym, jak postrzega pani przyczyny tego stresu i czy jest on związany tylko z pracą. Może się okazać, że jest to problem możliwy do rozwiązania w ciągu kilku sesji psychoterapii. Udzielenie pełnej porady możliwe jest podczas bezpośredniego spotkania. Zapraszam na wizytę!
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.