Spadek wagi

15 odpowiedzi
Witam, martwi mnie że w okresie ok.4 miesięcy schudłam 7-8 kg ,przez 3,4 miesiące piłam na czczo szklankę wody z cytryną, a później przez ok miesiąc 3xdziennie szklankę siemienia z nasionami chia (łyżka +łyżeczka ) osłonowo na żołądek . Czy stosowanie tego mogło być przyczyną spadku wagi,badania krwi ogólne,cukier tarczyca jest w pożądliwości,USG brzucha też ok,krwi utajonej w kale też nie ma.Proszę o pomoc bo nie wiem gdzie jest przyczyną.
Nie wiązałabym spadku wagi tylko i wyłącznie z zażywaniem tych preparatów. Zdecydowanie polecam konsultację ze specjalistą.

Dzień dobry. Przyczyna spadku masy ciała nie leży w piciu wody z cytryną, bądź siemienia lnianego i nasion chia. Problem leży z pewnością gdzie indziej, jednak żeby znaleźć rzeczywistą przyczynę musiałabym poznać Pani sposób żywienia. Zapraszam do kontaktu mailowego ze mną - dietetyknawalizkach@wp.pl Jeśli będzie Pani zainteresowana uzyskaniem pomocy z mojej strony, to prześlę Pani kwestionariusz żywieniowy do wypełnienia, a następnie przygotuję szczegółowe zalecenia żywieniowe lub jadłospis (w zależności, co Pani będzie wolała). Pozdrawiam serdecznie!
Witam, należało by przeanalizować jaką wartość kaloryczną i odżywczą dostarczała Pani jaki był wydatek energetyczny (aktywność fizyczna). Proszę udać się do lekarza rodzinnego i dietetyka.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
uważam, że samo picie na czczo wody z cytryną czy siemienia lnianego nie przyczyniło się do obniżenia masy ciała. Nawet picie siemienia lnianego mogłoby przyczynić się do wzrostu masy ciała. Być może jakieś inne zmiany w Pani sposobie żywienia spowodowały chudnięcie.
Pisze Pani, że stosowała siemię lniane osłonowo na żołądek, natomiast nie wiem jaka była tego przyczyna, czy stosuje Pani jakąś dietę. Np. sama zmiana sposobu obróbki termicznej ze smażenia na głębokim tłuszczu na gotowanie na parze powoduje znaczne ograniczenie kaloryczności. Powodów Pani chudnięcia może być bardzo dużo, a ze względu na małą ilość informacji nie mogę ocenić co mogło spowodować utratę masy ciała. Pozdrawiam! Marta Heller-Surowiec
Przyczyną niezamierzonej redukcji masy ciała prawdopodobnie jest jeszcze jakiś inny czynnik niż picie wody z cytryną czy też spożywanie siemienia i nasion chia. Bez dokładnego wywiadu żywieniowo-chorobowego ciężko jest odpowiedzieć na pytanie i znaleźć rozwiązanie owego problemu.
Pozdrawiam, Dietetyk Marianna Hall - Centrum Dietetyki Nutrado (nutrado. pl)
Niestety sporo Pani napisała ale jest za mało danych żeby wypowiedzieć się w tej sprawie. Zwykle spadek masy ciała bez diety i sportu nie jest taki spektakularny. Proponowałąby zrobić markery przeciwzapalne CRP, OB, badania w kierunku celiakii, nietolerancji pokarmowych.Poza tym dieta zbilansowana przez dietetyka i ograniczenie stresu
Należałoby przeanalizować sposób żywienia, trudno powiedzieć co jest przyczyną. Picie wody i siemienia nie jest przyczyną chudnięcia. Pozdrawiam
Proszę zrobić badania w kierunku nadczynności tarczycy.
Dzień dobry,
Spadku masy ciała raczej nie wiązałabym z piciem wody z cytryną bądź siemieniem lnianym. Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy spadek masy ciała nie jest po prostu spowodowany deficytem kalorycznym lub zwiększoną aktywnością fizyczną. Powodów spadku masy ciała może być naprawdę wiele, a tutaj mam za mało informacji, aby ustalić przyczynę. Polecam wizytę w gabinecie.
Pozdrawiam,
Angelika Korcz.
Spadek masy ciała jest związany z niedostatecznym spożyciem energii i składników pokarmowych względem zapotrzebowania. Należałoby prześledzić Pani dietę i sprawdzić czy zaspakaja Pani swoje zapotrzebowanie energetyczne. Jeśli pomija Pani śniadanie (i zastępuje je Pani tylko mieszanką osłonową z siemienia i chia), to można przypuszczać, że wystąpił deficyt energetyczny, który doprowadził do utraty masy ciała.
Na pewno nie:):):) picie wody lub nasiona chia to nie dieta cud:)
Szanowna Pani,
przedstawia Pani zbyt mało informacji aby móc wnioskować skąd taki spadek masy ciała (jeżeli jest to odchudzanie zamierzone, taki spadek jest odpowiedni).

Jeżeli badania krwi są w normie, należałoby przeanalizować Pani sposób odżywiania. Prawdopodobnie spożywa Pani mniej kalorii niż wynosi zapotrzebowanie Pani organizmu, stąd ujemny bilans energetyczny powodujący zmniejszanie się masy ciała.

Woda z cytryną czy siemię lniane z nasionami chia samo w sobie nie będzie powodowało spadku masy ciała.

Z poważaniem,
Sławomir Kula
Dzień dobry,
przyczyn spadku wagi może być wiele, najlepiej spotkać się z dietetykiem i dokładnie przeanalizować sposób odżywiania. Siemię lniane spożywane w takiej ilości mogło się do tego przyczynić, tym bardziej, ze takie praktyki stosuje się również przy odchudzaniu.
pozdrawiam
Witam. Stosowane przez Panią picie wody z cytryną oraz siemienia z nsionami chia mogło jedynie poprawić perystaltykę jelit. Ważne jest jak wyglądała w tym okresie Pani dieta, być może nastąpił deficyt kalorii. Zbyt mało informacji podała Pani odnośnie diety z okresu tych 4 miesięcy, czy aktywności fizycznej.
Witam,
proszę tymczasowo odstawić kurację siemienną i udać się na wizytę do dietetyka. Przeprowadzi on dokładny wywiad i na pewno odnajdzie przyczynę dolegliwości lub skieruje do odpowiedniego specjalisty.
Pozdrawiam
Amelia Świsłowska
Poradnia Dietetyczna Lubczyk