Sądzę, że inaczej niż metodą masturbacji nie mam szans na zaspokajanie popędu. U mnie masturbacja je

2 odpowiedzi
Sądzę, że inaczej niż metodą masturbacji nie mam szans na zaspokajanie popędu. U mnie masturbacja jest związana z tym, że wstydzę się (spowodowanego przez schorzenia przebyte w dzieciństwie) ukształtowania moich intymnych części ciała.
Mam silnie zakorzenione obawy, że z tego powodu stracę na wartości w oczach kobiet, zostanę wyśmiany, uznany za "udziwnionego". Boję się kobiet i nie miałem głębszych relacji. Bardzo rzadko kiedy zadaję sobie samemu pytanie, czy mam rację?
Chociaż dziś pierwszy raz w życiu u progu nowego roku ośmieliłem się podzielić z tym publicznie, chociaż anonimowo.
Z Pana opisu wynika, że pomocne mogłyby być spotkania z psychoterapeutą o dodatkowym wykształceniu seksuologicznym. Problemy w relacjach intymnych przy odpowiedniej pomocy mogą być przezwyciężone.

Pozdrawiam

Dziękuję za podzielenie się swoimi uczuciami i myślami. To zrozumiałe, że przeżycia z dzieciństwa mogą wpływać na nasze poczucie własnej wartości i komfortu w relacjach intymnych. Ważne jest, aby pamiętać, że każdy człowiek ma swoje indywidualne doświadczenia i wyzwania.

Jeśli obawy dotyczące wizerunku ciała sprawiają, że czujesz się niekomfortowo w relacjach z kobietami, warto pamiętać, że ludzie są różni, a rzeczy, które uważasz za wady, inni mogą postrzegać inaczej. Warto również zaznaczyć, że prawdziwe, trwałe relacje opierają się na wielu innych czynnikach, takich jak empatia, zrozumienie, szacunek i komunikacja.

Jeśli te obawy są dla ciebie istotne i wpływają na twoje codzienne życie, rozważ rozważenie wsparcia specjalisty, takiego jak psychoterapeuta, który może pomóc ci zrozumieć i przepracować te uczucia. Profesjonalna pomoc może być ważnym krokiem w procesie radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi i poprawy samoakceptacji.

Pamiętaj, że każdy ma swoje unikalne wyzwania i przeszkody do przezwyciężenia, i ważne jest, aby podejść do siebie z szacunkiem i zrozumieniem. W miarę możliwości, warto pracować nad budowaniem pozytywnego obrazu siebie i rozwijaniem zdrowych form relacji.