Rotacja miednicy oraz żeber
4
odpowiedzi
Witam.
Mam problem z powrotem na siłownię... Mianowicie chodzi o zrotowaną miednicę oraz żebra. Taką diagnozę wistawił fizjoterapeuta u którego byłem w maju tego roku. Niestety po ćwiczeniach które zlecił dostałem silnego bólu po 1,5tyg. wykonywania tych ćwiczeń. Ból jakby zgniatanie imadłem w odcinku lędźwiowym. Przez 3 dni nie mogłem się ruszać, myślałem że mnie sparaliżuje, co ruch to zgniatanie imadłem. Po 8-10 dniach wruciło do normy.
Mam także dysbalans mięśniowy (lewe udo większe od prawego, lewe przedramie większe od prawego, prawy prostownik grzbietu większy od lewego). Miałem robione testy na napięcie mięśni... raz miałem napiąć lewy prostownik, raz prawy ale wszystko wyszło ok.
Mam RTG kręgosłupa ale wszystko ok
MRI piersiowego też ok
MRI lęźwiowego (czekam na zapisy.. prawdopodobnie na marzec)
RTG bioder... ok
USG lewego kolana (tego większego masowo) też ok z wyjątkiem malutkiego zbiornika płynu. Taka malutka kuleczka ale powiedzieli mi że to od przeciążeń i że to nic groźnego.
Mam 28 lat a 12 lat temu zapisałem się na siłownię i po około 3 latch treningów (pierwsze 2 lata lajtowe treningi i rok z wysoką intensywnością) dostałem silnego bólu po treningu. Trenowałem plecy i teraz już wiem co robiłem źle. Zaczynałem trening od rozgrzewki potem robiłem zwisy na drążku, następnie przechodziłem do 6 serii podciągania po czym robiłem wiosłowania w opadzie oraz martwe ciągi. Tego dnia czułem że coś jest nie tak podczas wiosłowania, lekki dyskomfort który dawał wrażenie jakby skręcenia w momęcie opadu tułowia. Ból pojawił się w odcinku lędźwiowym, kiedy schyliłem się żeby zawiązać buta poczułem ostre napięcie i omal nie zemdlałem. Koło 10min nie mogłem się wyprostować.
Do dzisiaj mam problem, boli zawcsze po prawej stronie, ból idzie tuż przy kości ogonowej przez lędźwia aż do miejsca gdzie uwierają mnie żebra. Boli zawsze podczas scylania i prostowania się.
Gołym okiem widać że lewy tależ miednicy jest wyżej od prawego a także wystaje w lewą stronę.
Od maja rozciągam się i czuję poprawę ale problem dalej jest.
Kiedy staram się podciągać nachwytem w szerokim rozstawieniu rąk przeciąża mi lewy mięsien przedramienia (jest większy od prawego) a w momencie uniesenia brody nad drążek przekręca mnie jakby od prawego barku (jakby mnie skręcało). To jest tylko przykład co czuję wykonując ćwiczenia oburącz. Mam wrarzenie jakby stawy (prawy) barkowo- obojczykowo - żebrowy (cała łopadka) chodził inaczej od lewego, jakby był zrotowany czy coś.
Z nogami podobnie... podczas siadu czuję jakby skręcanie dupy do lewej nogi. Nioe licząc bólu lub uwierania po prawej stronie lęźwi.
Wiem że opis jest chaotyczny ale naprawdę ciężko to opisać.
Co Pan o tym myśli?
Mam problem z powrotem na siłownię... Mianowicie chodzi o zrotowaną miednicę oraz żebra. Taką diagnozę wistawił fizjoterapeuta u którego byłem w maju tego roku. Niestety po ćwiczeniach które zlecił dostałem silnego bólu po 1,5tyg. wykonywania tych ćwiczeń. Ból jakby zgniatanie imadłem w odcinku lędźwiowym. Przez 3 dni nie mogłem się ruszać, myślałem że mnie sparaliżuje, co ruch to zgniatanie imadłem. Po 8-10 dniach wruciło do normy.
Mam także dysbalans mięśniowy (lewe udo większe od prawego, lewe przedramie większe od prawego, prawy prostownik grzbietu większy od lewego). Miałem robione testy na napięcie mięśni... raz miałem napiąć lewy prostownik, raz prawy ale wszystko wyszło ok.
Mam RTG kręgosłupa ale wszystko ok
MRI piersiowego też ok
MRI lęźwiowego (czekam na zapisy.. prawdopodobnie na marzec)
RTG bioder... ok
USG lewego kolana (tego większego masowo) też ok z wyjątkiem malutkiego zbiornika płynu. Taka malutka kuleczka ale powiedzieli mi że to od przeciążeń i że to nic groźnego.
Mam 28 lat a 12 lat temu zapisałem się na siłownię i po około 3 latch treningów (pierwsze 2 lata lajtowe treningi i rok z wysoką intensywnością) dostałem silnego bólu po treningu. Trenowałem plecy i teraz już wiem co robiłem źle. Zaczynałem trening od rozgrzewki potem robiłem zwisy na drążku, następnie przechodziłem do 6 serii podciągania po czym robiłem wiosłowania w opadzie oraz martwe ciągi. Tego dnia czułem że coś jest nie tak podczas wiosłowania, lekki dyskomfort który dawał wrażenie jakby skręcenia w momęcie opadu tułowia. Ból pojawił się w odcinku lędźwiowym, kiedy schyliłem się żeby zawiązać buta poczułem ostre napięcie i omal nie zemdlałem. Koło 10min nie mogłem się wyprostować.
Do dzisiaj mam problem, boli zawcsze po prawej stronie, ból idzie tuż przy kości ogonowej przez lędźwia aż do miejsca gdzie uwierają mnie żebra. Boli zawsze podczas scylania i prostowania się.
Gołym okiem widać że lewy tależ miednicy jest wyżej od prawego a także wystaje w lewą stronę.
Od maja rozciągam się i czuję poprawę ale problem dalej jest.
Kiedy staram się podciągać nachwytem w szerokim rozstawieniu rąk przeciąża mi lewy mięsien przedramienia (jest większy od prawego) a w momencie uniesenia brody nad drążek przekręca mnie jakby od prawego barku (jakby mnie skręcało). To jest tylko przykład co czuję wykonując ćwiczenia oburącz. Mam wrarzenie jakby stawy (prawy) barkowo- obojczykowo - żebrowy (cała łopadka) chodził inaczej od lewego, jakby był zrotowany czy coś.
Z nogami podobnie... podczas siadu czuję jakby skręcanie dupy do lewej nogi. Nioe licząc bólu lub uwierania po prawej stronie lęźwi.
Wiem że opis jest chaotyczny ale naprawdę ciężko to opisać.
Co Pan o tym myśli?
Witam,
Problem, o którym piszesz wydaje się być złożony i na pierwszy rzut oka celowałbym na asymetrię i problemy napięciowe w związku z tym. Żeby móc coś więcej powiedzieć skąd pochodzi Twój ból musiałbym już wykonać badanie manualne. W każdym razie zalecałbym terapię manualną zarówno pod kątem odblokowania stawów krzyżowo-biodrowych (sugeruje to ów zrotowana miednica) oraz myślę całego kręgosłupa, dodatkowo terapia tkanek miękkich aby wyrównać napięcia lewej względem prawej strony. Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic to zapraszam do siebie, jeśli natomiast z innej części kraju to może napisz lokalizację to spróbuję znaleźć dla Ciebie odpowiedniego terapeutę.
Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski
Problem, o którym piszesz wydaje się być złożony i na pierwszy rzut oka celowałbym na asymetrię i problemy napięciowe w związku z tym. Żeby móc coś więcej powiedzieć skąd pochodzi Twój ból musiałbym już wykonać badanie manualne. W każdym razie zalecałbym terapię manualną zarówno pod kątem odblokowania stawów krzyżowo-biodrowych (sugeruje to ów zrotowana miednica) oraz myślę całego kręgosłupa, dodatkowo terapia tkanek miękkich aby wyrównać napięcia lewej względem prawej strony. Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic to zapraszam do siebie, jeśli natomiast z innej części kraju to może napisz lokalizację to spróbuję znaleźć dla Ciebie odpowiedniego terapeutę.
Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Myślę że wiele problemów z zakresu biomechaniki narządu ruchu Pana męczy...
W diagnostyce obrazowej na pewno coś powinno się znaleźć...
Trzeba przebadać, ocenić, i postawić diagnozę...
Pozdrawiam Kowalski Przemek
W diagnostyce obrazowej na pewno coś powinno się znaleźć...
Trzeba przebadać, ocenić, i postawić diagnozę...
Pozdrawiam Kowalski Przemek
Witam, szczegółowy opis:). Przede wszystkim myślę, że kluczowy będzie lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Co dokładnie się z nim dzieje to już kwestia przeprowadzenia badania funkcjonalnego popartego ewentualną diagnostyką obrazową (MRI w tym wypadku). Rozumiem, że zrotowana jest miednica i żebra?? tak jak Pan napisał, ale nie uznałbym tego za diagnozę a raczej konsekwencję tego co dzieje się w obrębie kręgosłupa. Opcji jest przynajmniej kilka: od uszkodzenia stawowego, przez mięśniowe i więzadłowe aż po dyskowe - należałoby te wszystkie opcje zróżnicować za pomocą odpowiednich testów i dopiero postawić ewentualną diagnozę. Cała asymetria, o której Pan pisze również może być pochodną tego jednego problemu. Dlatego w pierwszej kolejności postawiłbym na rozwiązanie zagadki bólu lędźwi. Pozdrawiam
Podejrzewam ze ma Pan skolioze czyli boczne skrzywienie kręgosłupa jeżeli tak to ćwiczenia na siłowni p/wskazane proszę o odpowiedź na temat skolioze rotacja miednicy i zeber występuje w tej jednosce chorobowej
Podobne pytania
- Witam serdecznie. od 3 lat b.częste infekcje zatok. obecnie cieżki do określenia stan, ani nie jestem zdrowy ani chory, lecz skłania się to wszystko raczej ku chorobie. po wysiłkach fizycznych skłonności do przeziębień kończące się infekcjami zatok. brzydki zapach wydobywający się z zatok i…
- Witam, chciałabym się dowiedzieć czy jest szansa, by podjąłby się Pan operacji usunięcia znamienia typu ,,myszka" o dość sporych rozmiarach 10cm x 7cm umieszczonym na ramieniu? Jaki byłby szacowany koszt takiej operacji?
- Witam, od kwietni tego roku, mam zdiagnozowanego tocznia rumieniowatego układowego. Obecne leczę sie u nefrologa, ponieważ mam zajęte nerki. Stawy miałam w porządku. Ze względu na nerki biorę metypred 12/9mg, carvedilol, spironol. Od paru miesięcy co jakiś czas mam straszne bóle nóg i rąk. Sa…
- Witam Mój 17 letni syn od miesiąca zachowuje się zupełnie inaczej niż dotychczas, zaczął się modlić, chodzić do kościoła, zrobił się bardzo współczujcy, nie zachowuje się jak typowy nastolatek, jak go przekonać do wizyty u lekarza, według niego nic mu nie jest, a ja się czepiam, ale nawet z…
- Interesuje mnie badanie dna oka u dziecka. Czy wykonuje go Pani przy pomocy preparatu Tropicamidum? Czy wiąże się ono z zakrapianiem oka atropiną, kilka dni przed badaniem? Czy takie badanie jest w stanie w 100% wykluczyć siatkówczaka? Z góry dziękuję za odpowiedź.
- Witam, byłam z mitomanem prawie 1,5 roku i na początku było cudownie. był czuły romantyczny delikatny wydawało mi się że szaleńczo zakochany. Na każdej imprezie wpatrzony tylko we mnie. uwielbiany przez całą rodzinę. dbał o mnie, opiekował się mną. kiedy byłam chora jeździł ze mną do lekarza.…
- Witam. Kilka miesiecy temu pojawil sie u mnie silny bol przy wzgorku lonowym, jak naciskalam na to miejsce czulam ulge ale tez jakby malutki guzek. Poszlam w Angli do lekarza i zrobili mi USG niby nie wykazalo zadnych zmian oprocz wlasnie tego guzka(cysty) ale powiedzieli ze to pewnie jakas narosl…
- Od wczoraj odczuwam silny ból w tylnej czesci pleców , na dole po prawej stronie . Czy to możne być ból nerki ? Mam tez anemie , czy możne mieć wpływ ?
- Witam. Mianowicie mam problem z zatokami 4 lata temu przy rezonans wykazał, że mam torbiel w prawej zatoce szczękowej. Lekarz wyjaśnił mi, iż nie ma konieczności operowania ponieważ za 2 lata prawdopodobnie znowu odrośnie. W ostatnich dniach lekarz stomatologi zlecił mi badanie pantomograficzne,…
- Witam,mam problem mam 180 cm.wzrostu a waze 65 kg.wagi nie wiem co mam zrobic.prosze o jakas porade,bo bardzo sie zle z tym czuje.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.