Torbiel zatoki szczękowej

5 odpowiedzi
Witam. Mianowicie mam problem z zatokami 4 lata temu przy rezonans wykazał, że mam torbiel w prawej zatoce szczękowej. Lekarz wyjaśnił mi, iż nie ma konieczności operowania ponieważ za 2 lata prawdopodobnie znowu odrośnie. W ostatnich dniach lekarz stomatologi zlecił mi badanie pantomograficzne, po czym doradził mi skonsultowanie się z laryngologiem ponieważ torbiel zajmuje całą zatokę. Nie wiem co w tym wypadku robić, szukam dobrego lekarza który przy pierwszej konsultacji udzieliłby mi konkretnych informacji "co dalej"?
Jeśli torbiel zajmuje więcej niż 1/2 zatoki- nawet bez dolegliwości typu ; bóle głowy ale chorują zęby to raczej należałoby usunąć . Torbiele zatok nie mają natury smoka . Rzadko odrastają ; )

Witam serdecznie!
Konieczna pełna ocena laryngologiczna uzupełniona o badanie HRCT zatok przynosowych z oceną kompleksów ujściowo-przewodowych - w zależności od wyniku badania klinicznego oraz obrazowego kwalifikujemy do ewentualnego usunięcia.

W przypadku pytań/wątpliwości, ukierunkowania dalszego leczenia proszę o kontakt!
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl
W laryngologii nie operujemy wyników badań obrazowych ale pacjenta, który ma dolegliwości. Zapraszam na wizytę z płytą. Po obejrzeniu badania rezonansu udzielę szczegółowych wskazówek dotyczących dalszego postępowania.
Witam. Jeśli torbiel powiększa się i zajmuje duża część zatoki, to prawdopodobnie będzie wymagała operacji.
Ważne jest leczenie stomatologiczne gdyż często tego typu torbiele są wywołane choroba górnych zębów.
Będzie potrzebne wykonanie tomografii zatok.
Pozdrawiam i zapraszam.
Zabiegi tego typu można wykonać endoskopowo.
Witam. Należy koniecznie skonsultować się z laryngologiem. Torbiel wypełniająca całą zatokę szczękową powinna być usunięta operacyjnie.Zabieg dotyczący tylko jednej zatoki szczękowej jest stosunkowo krótki i prosty. Ale decyzję mogę podjąć jedynie oceniając całość obrazu klinicznego oraz mając dostęp do dokumentacji medycznej/ pantomogram i badanie MR. Pozdrawiam.