Rok temu przeszedłem operacje kręgosłupa w odcinku piersiowym ( złamany trzon kręgu Th9). Wkręcono p

7 odpowiedzi
Rok temu przeszedłem operacje kręgosłupa w odcinku piersiowym ( złamany trzon kręgu Th9). Wkręcono przeznasadowo 8 śrub i założono 2 pręty. Chciałbym dowiedzieć się czy moge wykonywać ćwiczenia podciągania na drążku?
Witam. Jeżeli nie będzie dolegliwości bólowych przy podciąganiu to oczywiście można . Należy odpowiednio napiąć mięśnie , które zabezpieczą operowane miejsce .

Śmiało i bez przeciwwskazań. Początkowo jak zawsze jest możliwe odczuwanie bólu tkanek miękkich jak po treningu ale z czasem ma przechodzić. Ostatnie co może pomóc to właśnie ćwiczenia. Życzę dużo zdrowia.
Zdecydowanie tak. Ćwiczenia w zwisie będą dodatkowo stymulować krótkie mięśnie spełniające rolę lokalnych stabilizatorów kręgosłupa.
Można. Zacznij od krótkich serii na początku bo może pojawić się ból który z czasem powinien się zmniejszac
Zdecydowanie, w razie odczuwania dyskomfortu lub dolegliwości bólowych polecam ćwiczenie te wykonywać przy pomocy gum lub na maszynie, do podciągania, na której stopniowo będzie Pan zmniejszał odciążenie w kilogramach. W miarę ustąpienia objawów - przejść proszę do ćwiczeń podciągania na drążku. Pozdrawiam serdecznie i życzę satysfakcjonujących treningów.
Tak, natomiast należy zwrócić szczególną uwagę na technikę wykonywania tego ćwiczenia, aby nie robić sobie krzywdy. Pozdrawiam
Ćwiczenia w tym podciąganie na drążku są wskazane.
Po tego typu zabiegu wymagają odpowiedniego przygotowania, w kontekście zakresów ruchomości siły dynamicznej, statycznej stabilizującej, jak i techniki poprawności wykonania ćwiczenia.