Refluks + nieżyt nosa + duszności + zaburzenia snu

3 odpowiedzi
Witam, cierpię z powodu kilku dolegliwości, które w dużym stopniu wpływają na moje codzienne życie. Miałem zdiagnozowany refluks i przepuklinę roztworu przełykowego oraz nieżyt nosa z zapaleniem zatok. Przeszedłem zabiegi fundoplikacji i Fess. Nos wydaje się drożny i czuję też trochę mniej pieczenia i refluksu, ale nie mogę pozbyć się często występujących duszności i olbrzymiego zmęczenia i bulgotania w gardle i przełyku i ucisku w nadbrzuszu. W nocy budzę się co około 30 minut z powodu braku oddechu, jednak badania wykluczyły bezdech senny. W gardle mam masę gęstej wydzieliny. Leki na astmę, refluks ani dieta nie pomagają, za wyjątkiem Ventolinu, który czasami łagodzi ostre napady duszności. Alergie zostały wykluczone. Posiłki powodują w znacznym stopniu zwiększenie senności. Mam 25 lat i nikt nie jest mi w stanie pomóc, a dolegliwości utrzymują się od 4 lat. Czy mogę prosić o sugestie? Pozdrawiam, Maciej
Szanowny panie, na podstawie przedstawionych danych trudno jest wnioskowac o przyczynie Pana dolegliwości. Trzeba byłoby zobaczyc badania np spirometrie, rtg kl piersiowej, byc może inne. W Krakowie jest bardzo dobre Klinika Pulmonologii i tam pewnie by poradzili
Anna Doboszynska

Trudno o jednoznaczną diagnozę. Może warto oznaczyć stężenie chloru w pocie ewent. tomografię komputerową klp. ( przetoka przełykowo-oskrzelowa ???)
Dzień dobry, mam zbyt mało danych, aby spróbować odpowiedzieć na Pana pytanie.
Wyniki - spirometrii, waga, wzrost, jakie leki Pan stosuje, od kiedy jest leczenie.