pytanie o alergię pokarmową

7 odpowiedzi
Witam,
czy można skutecznie wyleczyć alergię pokarmową? Czy można wspomagać się odpowiednią dietą oczyszczającą?
Alergia pokarmowa jest charakterystyczna dla małych dzieci, z wiekiem zanika lub przechodzi w alergię powietrznopochodną czyli wziewną np. na pyłki roślin, choć na niektóre produkty np. ryby może pozostać do końca życia. W leczeniu stosuje się dietę, czyli unikanie danego pokarmu oraz w razie objawów leki przeciwhistaminowe, ewentualnie sterydowe doustnie lub zewnętrznie jeżeli mamy dodatkowo zmiany skórne.

Nie można ,gdyż jest uwarunkowana genetycznie. leczenie polega na eliminacji uczulającego pokarmu. Można stosować diety oczyszczające,choć nie ma żadnych dowodów opartych na rzetelnych badaniach ,że coś pomagają.
Skuteczne leczenie alergii to unikanie alergenu
Można ograniczyć objawy alergii pokarmowej dietą i stosowaniem regularnego leczenia przeciwhistaminowego.
Witam,
Zapraszam na wizytę. Temat jest zbyt obszerny na łamy tego portalu.
Pozdrawiam.
Piotr Niedziałkowski
Odpowiednia dieta eliminacyjna w alergii pokarmowej jest konieczna. Tylko eliminując alergen z diety możemy wpłynąć na poprawę zdrowia i eliminację objawów alergii pokarmowej.Ważne też jest to by dobór wszystkich składników w codziennej diecie działał na korzystnie na zdrowie. Zapraszam na konsultację.
Dzień dobry,
Jak najbardziej nietolerancje pokarmowe jak i alergie pokarmowe można niwelować za pomocą diety. Polega ona na eliminacji produktów nietolerowanych i na uzupełnianiu niedoborów w organizmie.