Pytanie dotyczy mojej 15 to letniej córki. Nie wiem już jak jej pomóc. Od dwóch lat borykamy się ze

2 odpowiedzi
Pytanie dotyczy mojej 15 to letniej córki. Nie wiem już jak jej pomóc.
Od dwóch lat borykamy się ze zdiagnozowanymi zaburzeniami zachowania. Córka przeszła terapię z psychologiem która zakończyła się opinią specjalistów. Przebywała również na miesięcznej obserwacji w szpitalu psychiatrycznym . W szpitalu postawiono diagnozę- zaburzenia zachowania. Dostała zapisany na receptę lek chlorprothixen 5 opakowań i na tym koniec.
Nie powiem, terapia i pobyt w szpitalu troszkę zmieniły jej podejście do siebie, do świata, ale na chwilę. Od dłuższego już czasu ponownie wszystko wróciło ze zdwojoną siła. Brak snu, myśli samobójcze, brak koncentracji, podejmowanie bardzo ryzykownych działań po czym żałowanie ich. Po prostu huśtawka nastrojów. Zaniedbuje szkołę, nie ma chęci życia. Proszę o pomoc. Gdzie się z nią udać, jak pomóc.
Witam serdecznie, proszę rozważyć ciąg dalszy terapii skoro przynosiła efekty. Niestety terapia jest procesem, który nie określonej daty i terminu czasami może trwać kilkadziesiąt spotkań. Na pewno warto by córka była pod stała konsutacją psychiatryczną farmakologia oraz terapia potrafi działać cuda.

Dzień dobry,
Każda terapia, ma to do siebie, że musi być procesem długoterminowym, ponieważ praca z danym problem wymaga czasu i cierpliwości :)
Ponieważ córka ma myśli samobójcze- sugeruję na początek rozmowę z nią w duchu wsparcia, miłości i akceptacji, a następnie poszukania wsparcia u specjalisty Psychologa/ Psychoterapeuty.
Jeżeli objawy się nasilą, proszę ponownie udać się na Konsultację Psychiatryczną.

W razie pytań, pozostaję do dyspoczycji :)

Życzę wszystkiego dobrego i dużo sił dla Pani :). Pozdrawiam serdecznie,
mgr Katarzyna Oberda, Psycholog