Przez większość mojego życia doświadczałam wykorzystywania seksualnego ze strony bliskiego członka r

3 odpowiedzi
Przez większość mojego życia doświadczałam wykorzystywania seksualnego ze strony bliskiego członka rodziny. Zdiagnozowano u mnie stres pourazowy oraz długotrwałą depresję. Nigdy nie byłam u psychologa, od roku jestem pod opieką psychiatry który dobiera mi leczenie farmakologiczne. Czuję potrzebę jednak zaczęcia terapii u psychologa/psychoterapeuty. W związku z tym pytanie- jaką formę psychoterapii powinnam obrać i do jakiego specjalisty się w tym temacie udać (chodzi mi o to czy to powinien być psycholog, psychoterapeuta, seksuolog itd.)? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Oraz drugie pytanie- zależy mi na tym aby podczas wizyty móc jak najwięcej powiedzieć, nie lubię rozdrabniać tego stresu na więcej czasu. W związku z tym zastanawiałam się czy standardowy czas wizyty to jedna godzina czy uznaje się możliwość dłuższych spotkań?
Dzień dobry, ponieważ spotkało Panią doświadczenie urazowe, które może stanowić podłoże depresji, najpierw należy zająć się Zespołem Stresu Pourazowego. Na początek polecam pracę z psychotraumatologiem. Praca z tym specjalistą pomoże pozbyć się obciążeń, które prawdopodobnie są źródłem wielu utrudniających Pani życie objawów. Jest kilka sposobów leczenia traumy. Do metod, które są najmniej uciążliwe dla pacjenta należą :
Brainspotting - jest to terapia, która czerpie z najnowszych osiągnięć neuronauki i wykorzystuje naturalne zdolności mózgu do samoleczenia i samoreorganizacji oraz EMDR, czyli metoda ruch gałek ocznych. Proszę poszukać psychotraumatologa, który pracuje jedną z tych metod. Praca może odbywać się stacjonarnie ale także online.
Proszę zadbać o siebie!
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!
Emilia Szymanowicz

Droga Pani, specjalista z którym miałaby Pani podjąć pracę nie musi być seksuologiem. Polecam zapytać specjalistę wprost czy pracuje ze stresem pourazowym. Takie wizyty z założenia trwają dłużej, około 1,5 h.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Dzień Dobry,
Jak najbardziej jest możliwość dłuższych spotkań. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby szerzej omówić ten temat podczas wizyty.
Pozdrawiam serdecznie