Przedwczesny wytrysk oraz gwałtowna utrata wzwodu

3 odpowiedzi
Witam, jestem 28 letnim zdrowym mężczyzną i mam problem sfery seksualnej.
Podczas stosunków seksualnych dochodzi do przedwczesnej erekcji. W momencie penetracji mój penis doznaje impulsu, który prowadzi do natychmiastowego wytrysku i nie potrafię tego zatrzymać. Dzieje się to w ciągu zaledwie 3 sekund. Jak zatrzymać bądź spowolnić wytrysk?
Drugi problem dotyczy utraty wzwodu podczas gry wstępnej. Gdy mój penis jest już prawie w pełnym wzwodzie dochodzi do niespodziewanego spadku wzwodu. Gdy widzę i czuję jak mój penis opada to ani ja ani moją partnerka nie mamy ochoty na więcej.
Oba problemy występują naprzemiennie więc w rezultacie moje życie seksualne nie sprawia mi żadnej przyjemności.
Czy te problemy leżą w sferze medycznej czy psychologicznej?
witam,
pierwszym krokiem do poradzenia sobie z tą sytuacją jest dokonanie rzetelnej diagnostyki. Trudności, które Pan opisuje mogą mieć swoje podłoże zarówno organiczne (zaburzenia hormonalne, układu krążenia, niektóre leki, cukrzyca etc..) jak i psychologiczne (lęk, blokady, napięcie, zadaniowość etc).Jeśli seks nie daje satysfakcji, a sytuacja trwa kilka tygodni lub dłużej, warto zgłosić się do specjalisty, który pomoże rozwiązać problem.
Zapraszam na konsultacje i diagnostyke, po której można zaplanować kolejne kroki terapeutyczne.
Pozdrawiam, PFC

Szanowny Panie,
Trudno w jednoznaczny sposób wskazać na przyczynę Pana trudności mając tak niewiele danych. Z dostarczonego przez Pana opisu przypuszczałabym, że trudności mogą mieć charakter psychogenny.
Zastanawiam się czy przedwczesny wytrysk lub utrata wzwodu pojawia się także podczas masturbacji, czy tylko podczas współżycia z partnerką. Czy opisane przez Pana trudności występowały zawsze czy tylko w obecnym związku.
Proponowałabym, aby odpowiedział sobie Pan na pytania: czy obecny związek, relacja z partnerką jest dla Pana satysfakcjonująca. Czy może jest coś w Państwa relacji, w partnerce, co się Panu nie podoba, a nie miał Pan możliwości porozmawiania o tym. Czy odpowiada Panu rodzaj pieszczot, etc.
Często problemy w sferze seksualnej są przejawem trudności relacyjnych między partnerami. Bywa również
i tak, że opisywane przez Pana symptomy są wyrazem nieuświadomionego lęku, np. przed niechcianą ciążą. Może pojawiać się lęk przed oceną, co wzmaga niepokój i utrudnia zrelaksowanie się.
W terapii seksuologicznej stosuje się cykl ćwiczeń, które w konsekwencji mogą przyczyniać się do opóźnienia momentu wytrysku. Jest to proces stopniowy, umożliwiający wzajemne poznanie się partnerów, swoich stref erogennych oraz lepszego panowania nad momentem wytrysku. Pewne ćwiczenia można wykonywać samemu lub w parze. Aby zastosować te ćwiczenia NIEZBĘDNE jest określenie przyczyn trudności. Zastosowanie "technik" bez przyjrzenia się przyczynom spowoduje, że objaw zniknie ale tylko na chwilę.
Przedwczesny wytrysk lub zanik wzwodu mogą pojawić się także jako konsekwencja zbyt wygórowanych oczekiwań co do swojej sprawności seksualnej lub nadmiernego stresu występującego w życiu mężczyzny.
Mam nadzieję, że moja odpowiedź w jakimś stopniu rozjaśniła Pana sytuację. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.
Dzień dobry Panu,
problemy opisane przez Pana mogą mieć zarówno podłoże medyczne, jak i psychologiczne. Zaczynając od łatwiejszej strony, czyli medycznej - proponuję zrobić badania poziomu testosteronu, prolaktyny i TSH. Jeśli one będą poza normą, proszę zgłosić się do lekarza endokrynologa celem ustabilizowania hormonów.
Jeśli będą w normie - to zaczyna się druga ścieka leczenia i konieczna jest wizyta u psychologa seksuologa lub psychiatry seksuologa.
Po pierwszej konsultacji specjalista zaproponuje program leczenia.
Tymczasem proszę odnaleźć w internecie zasady treningu masturbacyjnego i rozpocząć systematyczny trening, który pozwoli Panu na odzyskanie kontroli nad wytryskiem.
Natomiast, jeśli chodzi o spadek wzwodu, proszę wypróbować krótszą
grę wstępną albo jeśli partnerka zgodzi się, to na penetrację bez gry wstępnej w celu wypróbowania różnych spsoobów przeciwdziałania opoadaniu napięcia seksualnego.