Adres

Warszawa

Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem


Gotówka

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych seksuologów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Ukończyłam psychologię kliniczną na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologi...

Zobacz pełen opis


Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja psychologiczna


Warszawa

120 zł


Konsultacja seksuologiczna


Warszawa

120 zł

Pozostałe usługi

Interwencja kryzysowa


Warszawa

120 zł


Konsultacja


Warszawa

120 zł


Poradnictwo psychologiczne


Warszawa

120 zł


Psychoedukacja


Warszawa

120 zł


Psychoterapia


Warszawa

120 zł


Psychoterapia indywidualna


Warszawa

120 zł


Sesja psychoterapeutyczna 50 minut


Warszawa

120 zł

Opinie

Jesteś po wizycie u tego specjalisty?

Podziel się wrażeniami! Przyszli pacjenci pewnie tu zajrzą i będą Ci wdzięczni.

Zostaw swoją opinię

Odpowiedzi na pytania

4 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Mój chłopak nalega żebyśmy razem zamieszkali. Co prawda jesteśmy ze sobą już 3 lata, ale wspólnego mieszkania cały czas się obawiam. Boję się, że codzienne obowiązki i borykanie się z pewnymi problemami może odsłonić już te partie związku, których jeszcze nie chciałam odsłaniać i sądzę, że moglibyśmy się zniechęcić do życia razem.Czy wspólne zamieszkanie może zagrozić związkowi? Proszę o poradę.

  Szanowna Pani,
  Rozumiem, że wspólne zamieszkanie z partnerem jest sytuacją, która wzbudza w Pani wiele obaw i wątpliwości. Mieszkanie pod jednym dachem to czas, w którym partnerzy mogą lepiej się poznać, przyjrzeć swoim nawykom i schematom działania. To także czas, w którym ludzie mogą zweryfikować na ile są w stanie zaakceptować i tolerować zachowania partnera, jego przyzwyczajenia, etc.
  Zastanawiam się, co kryje się pod pojęciem "pewnych problemów, które mogą odsłonić te partie związku, których jeszcze nie chciałaby Pani odsłaniać"?. Czy są to sprawy, których boi się Pani ujawnić?. Zastanawiam się także, czy Pani wahania wynikają z obawy, że Pani partner mógłby Panią nie zaakceptować. Czy raczej jest to kwestia tego, że widząc wszystkie zachowania partnera stanie się dla Pani nieatrakcyjny?
  Jeśli jest to możliwe zachęcam Panią do podjęcia szczerej rozmowy z partnerem i opowiedzenia mu o swoich obawach i wątpliwościach. Być może umożliwi to Państwu określenie czy zależy Wam na tym samym. Ustalenie rozwiązania dla tej sytuacji może być dla Pani wskazówką , w jaki sposób będziecie Państwo rozwiązywać problemy pojawiające się w Waszym życiu.

  mgr Karolina Makowiecka

 • Witam, jestem 28 letnim zdrowym mężczyzną i mam problem sfery seksualnej.
  Podczas stosunków seksualnych dochodzi do przedwczesnej erekcji. W momencie penetracji mój penis doznaje impulsu, który prowadzi do natychmiastowego wytrysku i nie potrafię tego zatrzymać. Dzieje się to w ciągu zaledwie 3 sekund. Jak zatrzymać bądź spowolnić wytrysk?
  Drugi problem dotyczy utraty wzwodu podczas gry wstępnej. Gdy mój penis jest już prawie w pełnym wzwodzie dochodzi do niespodziewanego spadku wzwodu. Gdy widzę i czuję jak mój penis opada to ani ja ani moją partnerka nie mamy ochoty na więcej.
  Oba problemy występują naprzemiennie więc w rezultacie moje życie seksualne nie sprawia mi żadnej przyjemności.
  Czy te problemy leżą w sferze medycznej czy psychologicznej?

  Szanowny Panie,
  Trudno w jednoznaczny sposób wskazać na przyczynę Pana trudności mając tak niewiele danych. Z dostarczonego przez Pana opisu przypuszczałabym, że trudności mogą mieć charakter psychogenny.
  Zastanawiam się czy przedwczesny wytrysk lub utrata wzwodu pojawia się także podczas masturbacji, czy tylko podczas współżycia z partnerką. Czy opisane przez Pana trudności występowały zawsze czy tylko w obecnym związku.
  Proponowałabym, aby odpowiedział sobie Pan na pytania: czy obecny związek, relacja z partnerką jest dla Pana satysfakcjonująca. Czy może jest coś w Państwa relacji, w partnerce, co się Panu nie podoba, a nie miał Pan możliwości porozmawiania o tym. Czy odpowiada Panu rodzaj pieszczot, etc.
  Często problemy w sferze seksualnej są przejawem trudności relacyjnych między partnerami. Bywa również
  i tak, że opisywane przez Pana symptomy są wyrazem nieuświadomionego lęku, np. przed niechcianą ciążą. Może pojawiać się lęk przed oceną, co wzmaga niepokój i utrudnia zrelaksowanie się.
  W terapii seksuologicznej stosuje się cykl ćwiczeń, które w konsekwencji mogą przyczyniać się do opóźnienia momentu wytrysku. Jest to proces stopniowy, umożliwiający wzajemne poznanie się partnerów, swoich stref erogennych oraz lepszego panowania nad momentem wytrysku. Pewne ćwiczenia można wykonywać samemu lub w parze. Aby zastosować te ćwiczenia NIEZBĘDNE jest określenie przyczyn trudności. Zastosowanie "technik" bez przyjrzenia się przyczynom spowoduje, że objaw zniknie ale tylko na chwilę.
  Przedwczesny wytrysk lub zanik wzwodu mogą pojawić się także jako konsekwencja zbyt wygórowanych oczekiwań co do swojej sprawności seksualnej lub nadmiernego stresu występującego w życiu mężczyzny.
  Mam nadzieję, że moja odpowiedź w jakimś stopniu rozjaśniła Pana sytuację. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

  mgr Karolina Makowiecka

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Ukończyłam psychologię kliniczną na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologi...

Zobacz pełen opis


Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Seksuologia