Proszę o poradę w sprawie wyniku USG tarczycy. Poniżej opis badania: Tarczyca nieco niejednorodna,
1
odpowiedzi
Proszę o poradę w sprawie wyniku USG tarczycy. Poniżej opis badania:
Tarczyca nieco niejednorodna, o nieznacznie obniżonej cehogeniczności, niepowpiękoszna wym.:
- płat prawy: 21x50x20 mm;
- płat lewy:17x45x18 mm;
-cieśń szerokości 4 mm.
W dolnej części płata prawego widoczny słabo odgraniczony niejednorodny lity guzek o mieszanej echogeniczności wym. około 10x7x15 mm z bezechowymi elementami, o silnym mieszanym unaczynieniu. W górnej części płata Prawo widoczny gładkoodgraniczony hipoechogeniczny guzek o śr. 4.7x2.7 mm bez cech patologicznego unaczynienia. W środkowej oraz w dolnej części płata prawego widoczne dwie bezechowe zmiany bez unaczynienia wym.3x4 mm oraz 6x3 mm- torbiele? W dolnej części płata lewego widoczny gładkoodgraniczony hipoechogeniczny lity guzek wym. 3x1.6 mm bez cech patologicznego unaczynienia. Poza tym bez zmian ogniskowych. Nie stwierdza się patologicznie powiększonych węzłów chłonnych szyjnych.
TSH w normie.
Bardzo dziękuję za pomoc.
Tarczyca nieco niejednorodna, o nieznacznie obniżonej cehogeniczności, niepowpiękoszna wym.:
- płat prawy: 21x50x20 mm;
- płat lewy:17x45x18 mm;
-cieśń szerokości 4 mm.
W dolnej części płata prawego widoczny słabo odgraniczony niejednorodny lity guzek o mieszanej echogeniczności wym. około 10x7x15 mm z bezechowymi elementami, o silnym mieszanym unaczynieniu. W górnej części płata Prawo widoczny gładkoodgraniczony hipoechogeniczny guzek o śr. 4.7x2.7 mm bez cech patologicznego unaczynienia. W środkowej oraz w dolnej części płata prawego widoczne dwie bezechowe zmiany bez unaczynienia wym.3x4 mm oraz 6x3 mm- torbiele? W dolnej części płata lewego widoczny gładkoodgraniczony hipoechogeniczny lity guzek wym. 3x1.6 mm bez cech patologicznego unaczynienia. Poza tym bez zmian ogniskowych. Nie stwierdza się patologicznie powiększonych węzłów chłonnych szyjnych.
TSH w normie.
Bardzo dziękuję za pomoc.
Dzień dobry, w mojej opinii guzek w dolnej części płata prawego (10x7x15 mm) wymaga dalszej oceny. Ze względu na jego rozmiar i cechy ultrasonograficzne, zalecałbym wykonanie biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej (BAC) w celu wykluczenia złośliwości. Pozostałe zmiany są małe i mają cechy łagodne, ale powinny być monitorowane w kolejnych badaniach USG. Mimo że TSH jest w normie, warto rozważyć pełną ocenę funkcji tarczycy, włączając badanie poziomu wolnej tyroksyny (fT4) oraz przeciwciał przeciwtarczycowych (anty-TPO, anty-TG). Pozdrawiam serdecznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Dzień dobry, mam 20 lat, od ponad 3 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Vines, nigdy nie miałam z nimi problemu aż do teraz, w tamtym miesiącu nie dostałam krwawienia z odstawienia, na tydzień przed tabletkami placebo miałam plamienia które momentami wyglądały jak krwawienie ale raczej nimi…
- Dzień dobry, mam stwierdzone wiele niedoborów mineralnych, prze śmieciowe odzywianie a także alkoholizm, obawiam się kw.fitynowego, który bardzo mocno ogranicza wchłanianie potrzebnych mi brakujacych minerałów, już nie wiem co jeść, zeby mieć poczucie ze jem właściwie by zrobić wszystko, zeby…
- Witam. Mam problem, mój penis jest skrzywiony w lewą stronę ( przy wzwodzie lewa strona jest miękka)nawet bez wzwodu widac ze minimalnie kieruje sie w lewo. Nie wiem czego to przyczyna
- Dzień dobry odebrałam wyniki z badania histopatologicznego Rozpoznanie Znamię melanocytarne złożone Granica cięcia chirurgicznego wolne od utkania zmiany chorobowej Owrzodzenie nieobecne. Jak rozumieć ten wynik ?
- Witam miałam 6 marca usuwanie guza wraz z jajnikiem, po jakim czasie od operacji mogę wrócić do zażywania tabletek antykoncepcyjnych?
- Od piątku bolą mnie ramiona. Myślałam, że to zakwasy (dzień wcześniej uciekł mi pies i jak go znalazłam niosłam go na rękach bo zapomniałam smyczy). Niestety w sobotę zaczął mnie boleć bark i łopatka po lewej stronie. Ból promieniuje do ręki - boli ramię, następnie łokieć i dalej nadgarstek.…
- Dobry wieczór, od dwóch lat staramy się z mężem o drugie dziecko. Dzis lekarz ginekolog zlecił mi badanie progesteronu - wyszło 41. Jestem w 17 dniu cyklu czy taki wynik może oznaczać że się udało czy po prostu progesteron mam za wysoki?
- Dzień dobry, mam zaburzenia lękowe i od prawie czterech miesięcy chodzę na terapię w związku z czym mi się zdecydowanie polepsza, chociaż jedna rzecz praktycznie się nie zmienia. Moje lęki mają charakter napadowy, z atakami paniki, które po rozpoczęciu terapii praktycznie nigdy już się nie zdarzają,…
- Infekcja intymna trwa juz ponad 2 tygodnie leczona Macmiror, nic nie pomogło. Odczuwam nieustanny ból i pieczenie, dodatkowo pojawiła się miesiączka która także nie złagodziła objawów. Karmie piersią zatem nie mogę przyjmować wszystkich leków. Proszę o pomoc
- Dobry wieczor. Czy osoba moze zajsc w ciaze bedac po zabiegu nadszyjkowego wycięcia macicy, gdzie na wypise zabieg ten jest oznaczony nr 68.391 ? Dziękuje z gory za odpowiedz czy mozna sie bez stresu kochac z ta osobą i wytrysk miec w środku
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.