Proszę o poradę. Moje wyniki ogólnego badania moczu, tj. odstępy od normy - przejrzystość lekko mętn

1 odpowiedzi
Proszę o poradę. Moje wyniki ogólnego badania moczu, tj. odstępy od normy - przejrzystość lekko mętny, urobilinogen 0,2, nabłonki płaskie nieliczne wpw, leukocyty 10-20 wpw (norma od 0-5), pasma śluzu d liczne, bakterie nieliczne w prep., reszta w normie oraz bakteria Pseudomonas aeruginosa w badaniu posiew moczu - ilość >10^4<10^5 CFU/ML, wrażliwa na takie antybiotyki jak imipenem, amikacyna, ciprofloksacyna, piperacylina/tazobaktam, piperacylina, gentamycyna, ceftazydym. Dodatkowo w badaniu krwi m .in. OB 22 (norma 1-16), lekko podwyższona glukoza i znacznie podwyższony cholesterol, reszta w normie w tym CRP 1 (norma 1-5).USG układu moczowego prawidłowe. Od około 1,5 miesiąca mam uczucie zatkanego ucha. Od pewne czasu uskarżam się na ból pleców w okolicy lędźwiowej, mam zawroty głowy i czuję się osłabiona (nogi jak z waty). Przez około 3 tygodnie miałam problem z oddawaniem moczu - czułam parcie na oddanie moczu, który z reguły w tym czasie oddawałam rano, a następnie, aż do wieczora oraz w nocy często chodziłam do łazienki jednak oddanie moczu kończyło się wyłącznie na kilku kroplach. Od kilku dni problem zniknął. Martwię się szczególnie o tą bakterię Pseudomonas aeruginosa, która opisywana jest jako bardzo niebezpieczna. Czy jej ilość jest znaczna (brak informacji o wartościach referencyjnych) i czy wprowadzenie do leczenia antybiotyku będzie wystarczające i powinno zlikwidować tą bakterię? Dziękuję za odpowiedź.
Bakterię Pseudomonas może być trudno wyleczyć stosując zwykłą kurację jak w zapaleniu pęcherza. Proponuję wykonanie USG układu moczowego z oceną zalegania i powtórzenie badań moczu przed kuracją