Chciałabym się dowiedzieć jak można zinterpretować te wyniki nasienia. Jest bardzo źle? Jest szansa

1 odpowiedzi
Chciałabym się dowiedzieć jak można zinterpretować te wyniki nasienia. Jest bardzo źle? Jest szansa na naturalne zapłodnienie? Da się jakoś poprawić poszczególne parametry?
LICZBA PLEMNIKÓW W 1 ML 15.43 mln/ml (norma ≥ 15.00)
LICZBA PLEMNIKÓW W EJAKULACIE 30.86 mln (norma≥ 39.00)
LICZBA KOMÓREK OKRĄGŁYCH
0.60 mln/ml (norma< 5.00)
PLEMNIKI O SZYBKIM RUCHU POSTĘPOWYM (VSL>11UM/S, VAP>25UM/S) 6 %
PLEMNIKI O WOLNYM RUCHU POSTĘPOWYM (VSL>11UM/S, 25>VAP>5UM/S) 17 %
SUMA PLEMNIKÓW O RUCHU POSTĘPOWYM 23 % (norma≥ 32)
PLEMNIKI O RUCHU NIEPOSTĘPOWYM (VSL<11UM/S LUB VAP<5UM/S) 7 %
PLEMNIKI NIERUCHOME (VSL=0UM/S, VAP=0 UM/S) 70 %
PLEMNIKI O SZYBKIM RUCHU POSTĘPOWYM 0.93 mln/ml
PLEMNIKI O WOLNYM RUCHU POSTĘPOWYM 2.62 mln/ml
PLEMNIKI O RUCHU NIEPOSTĘPOWYM
1.08 mln/ml
PLEMNIKI NIERUCHOME 10.80 mln/ml
ŚREDNIA PRĘDKOŚĆ PRZECIĘTNEGO TORU (VAP) 19.1 um/s (norma> 23.1)
ŚREDNIA PRĘDKOŚĆ RUCHU POSTĘPOWEGO (VSL) 16.0 um/s (norma> 16.3)
ŚREDNIA PRĘDKOŚĆ WZGLĘDEM ZAREJESTROWANEGO TORU (VCL)
25.7 um/s (norma> 36.7)
ŚREDNIA AMPLITUDA BOCZNYCH ODCHYLEŃ GŁÓWKI PLEMNIKA (ALH)
1.2 um (norma1.5 - 2.6)
ŚREDNIA CZĘSTOTLIWOŚĆ BOCZNYCH ODCHYLEŃ GŁÓWKI PLEMNIKA (BCF)
6.9 Hz (norma> 6.1)
PROSTOLINIOWOŚĆ (STR) 79.0 % (norma
> 66.4)
LINIOWOŚĆ RUCHU (LIN) 61.4 % (norma> 44.1)
PLEMNIKI ŻYWE 83 % (norma≥ 58)
PLEMNIKI MARTWE 17 %
PLEMNIKI O PRAWIDŁOWEJ BUDOWIE
2 %( norma≥ 4)
PLEMNIKI O NIEPRAWIDŁOWEJ BUDOWIE
98 %
TZI 1.38 (norma 1.17-2.07)
Dzień Dobry
Do pełnej interpretacji powinien Pan wykonać jeszcze badania hormonalne FSH LH TST estradiol PRL i poworzyc badanie nasienia za 3 tyg
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.