Proszę o pomoc. Dolegliwosc: Ból jądra, pachwiny z prawej strony pojawiający sie głównie podczas ch

3 odpowiedzi
Proszę o pomoc.
Dolegliwosc: Ból jądra, pachwiny z prawej strony pojawiający sie głównie podczas chodzenia
Ból pojawia sie od kilku lat, pojawiał sie w różnych momentach, aktualnie głównie przy spacerach, szczególnie rano.
Wizyty u urologow stwierdziły zylaki powrozka z lewej strony, trzech stwierdzilo brak wskazan do operacji i powiazania.
Stwierdzona przepuklina l4/l5, l5/s1, delikatna stenoza bez wskazań operacyjnych,
Pierwsza pamietna kontuzja, kilka lat temu, poślizgnięcie sie podczas noszenia ciezkiego elementu, " wyrwany" prawy bok, dwantygodnie w łóżku, napuchnięty prawy bok, pozniej powrot do normalności.
Gdzie powinienem szukac pomoc? Co moze powodowac takie dolegliwości

Z góry dziękuję serdecznie za pomoc
Jak sam Pan pisze - Pana historia dolegliwości i ich przemian jest bogata. Sugerowałbym współpracę z terapeutą, który zarówno pracuje w ortopedii i funkcji pacjenta, jak i związany jest z tematyką fizjoterapii w urologii lub zwyczajnie łączyć tych specjalistów w dwóch osobach. Zarys dolegliwości w Pana przypadku prawdopodobnie jest nawarstwieniem się dysfunkcji z tytułu całej tej bogatej historii. W idealnym scenariuszu jest to tylko kwestia bólu rzutowanego z mięśni brzucha w okolicę jąder i worka mosznowego. Niestety z uwagi na liczne inne komplikacje, jest to mało prawdopodobne, iż mamy tylko doczynienia z czymś prostym. Konieczna będzie diagnostyka funkcjonalna i dojście do diagnozy Pana problemu, gdyż na ten moment, przynajmniej tak, jak rozumiem, pozostaje niezdiagnozowany
Pozdrawiam i życzę sukcesów

Proszę spróbować wizyty u fizjoterapeuty, być może układ ruchu jest w dużym stopniu odpowiedzialny za te dolegliwości. Pozdrawiam!
Fizjoterapeuta uroginekologiczny bez dwóch zdań, do szerszej diagnostyki.
Jeśli jest Pan ze Śląska, proszę o kontakt, dam namiar.