Proszę o interpretację wyniku na patowirus b19 w ciąży Igg 1,13 IU/ml Igm 0,16 IU/ml

1 odpowiedzi
Proszę o interpretację wyniku na patowirus b19 w ciąży
Igg 1,13 IU/ml
Igm 0,16 IU/ml
Dzień dobry,

Wyniki badań na obecność przeciwciał IgG i IgM przeciwko parwowirusowi B19 wskazują na to, jak organizm reagował na zakażenie tym wirusem. Parwowirus B19 jest przyczyną zakażenia, które u dzieci może powodować tzw. "piątą chorobę", charakteryzującą się wystąpieniem wysypki. W ciąży zakażenie parwowirusem B19 może być powodem do dodatkowej uwagi, ponieważ istnieje ryzyko komplikacji.

Pprzeciwciała klasy IgG wskazują na wcześniejsze zakażenie lub kontakt z wirusem, co zwykle świadczy o wytworzeniu odporności. Wartość ta sugeruje, że w Pani organizmie mogły wytworzyć się przeciwciała IgG przeciwko parwowirusowi B19, co może wskazywać na wcześniejsze zakażenie i obecność odporności.

Przeciwciała klasy IgM zazwyczaj wskazują na aktualne lub niedawne zakażenie. Wartość poniżej ustalonego progu (który może się różnić w zależności od laboratorium, ale często jest to ok. 0,8-1,0 IU/ml) sugeruje, że nie ma świeżego zakażenia parwowirusem B19.

Podsumowując, wyniki te mogą sugerować, że miała Pani wcześniej kontakt z parwowirusem B19 i wytworzyła przeciwciała klasy IgG, co zwykle świadczy o odporności na ponowne zakażenie. Brak znaczącego poziomu przeciwciał IgM wskazuje, że prawdopodobnie nie ma aktualnego zakażenia.

Jednakże, interpretacja wyników badań powinna być przeprowadzona przez lekarza, który zna Pani historię medyczną, wyniki innych badań oraz kontekst ciąży. Lekarz może ocenić, czy istnieje potrzeba podjęcia dodatkowych działań lub badań w tym kontrolnego badania miana przeciwciał w klasach IgG i IgM.

Proszę pamiętać, aby omówić te wyniki z lekarzem prowadzącym ciążę, aby zapewnić odpowiednią opiekę i monitoring zarówno dla Pani, jak i dla dziecka.

Czy mogę jeszcze w czymś pomóc?

Z poważaniem,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.